Спеціальні потреби

Актуально

Курс Путіна - незмінний. Як не втратити Україну радять британці

“Україна виявила таку внутрішню силу, яку мало хто міг спрогнозувати в 2014 році”, - йдеться у новому звіті лондонського Королівського інституту міжнародних відносин Chatham House “Битва за Україну”.

Міжнародна спільнота інвестувала мільярди доларів до України. Це ставить під питання першість Росії у визначенні геополітичного місця України
Chatham House

Британський аналітичний центр відзначає зміцнення обороноздатності України, а також прискорення проєвропейських реформ. "Впродовж останніх чотирьох років було проведено значно глибше реформування, ніж за останні 22 роки незалежності”, - зазначається в звіті.

Україна у "майбутньому бачить себе принципово європейською державою, а не сателітом Росії чи підлеглою до неї територією".

На цьому шляху, Україна має потужну підтримку міжнародної спільноти, зазначають дослідники: "міжнародна спільнота інвестувала мільярди доларів до України. Це ставить під питання першість Росії у визначенні геополітичного місця України".

Підтримка Заходу найбільш помітна в дипломатичній сфері, політиці санкцій, оборонному співробітництві.

Євросоюз доволі боязко натискає на важелі впливу, що може призвести до втрати довіри реформаторів
Chatham House

Однак, британські дослідники розкритикували ЄС за недостатню рішучість у підтримці українських реформаторів. Хоча «Євросоюз істотно збільшив обсяг допомоги Україні і Брюссель долучається практично до кожного аспекту реформування”, ця допомога проходить в основному через "проекти технічної допомоги, неефективність яких доведена як в Україні, так і в інших країнах, що розвиваються", - йдеться в звіті.

“Євросоюз доволі боязко натискає на важелі впливу, що може призвести до втрати довіри реформаторів", - попереджають британські дослідники.

Динамізм громадянського суспільство в цілому тримається на невеликій групі активістів та професійних неурядових організацій
Chatham House

Експерти відзначили більш активну та згуртовану позицію громадянського суспільства після Революції Гідності, порівняно до часів Майдану 2004-2005 років. "Важливою складовою демократизації стала інтеграція нових напрацювань неурядових мереж у державні інститути", - зазначають дослідники, відзначивши, зокрема, реформу закупівель ProZorro, руйнування газових схем, введення електронних декларації, що позитивно позначилось на зниженні корупції.

Все ж, на думку Chatham House, "динамізм громадянського суспільство в цілому тримається на невеликій групі активістів та професійних неурядових організацій”, в чому є ризики популізму та радикалізації.

Громадським організаціям потрібно активно підтримувати комунікації з громадами, радять експерти.

Завдяки реформам, Україна має історичний шанс вийти з "сірої зони" між Сходом і Заходом, де вона перебувала «двадцять з гаком років незалежності”, дозволяючи "бізнес-магнатам із привілейованим доступом до політичної системи та представникам влади" наживатись на ресурсах.

Дослідники бачать два основні виклики для подолання корупції в Україні:

1. Загальне «фаталістичне» ставлення до корупції в Україні.

2. Опір встановленню верховенства права з боку невеликої групи осіб, яка контролює значну частину влади та майна в Україні.

Дослідники закликають міжнародну спільноту до єдності в українському питанні і готовності до тривалої боротьби.

"Захід не може дозволити собі ще однієї поразки", - йдеться в звіті.

Немає жодних ознак, що свідчили б про зміну курсу Володимира Путіна щодо України, тому і Захід також повинен бути непохитним
Chatham House

"Не слід недооцінювати наполегливості та здатності Росії пристосовуватися", - попереджають аналітики. Навіть якщо б плани Росії з ОРДЛО провалились, вона "не полишає спроб розділити та ослабити свого сусіда”

"Немає жодних ознак, що свідчили б про зміну курсу Володимира Путіна щодо України, тому і Захід також повинен бути непохитним", - наголошуєть автори звіту.

Дивіться також: Пентагон готує план можливого вiйськового розвитку з КНДР

Пентагон готує план можливого вiйськового розвитку з КНДР. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:58 0:00

Всі новини дня

Як працює екіпаж бойового гвинтокрила ЗСУ. Відео

Як працює екіпаж бойового гвинтокрила ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00

Протягом наступальних дій важливою є підтримка наземних сил із повітря. Серед цілей армійських льотчиків - захист піхоти та ураження цілей противника. Для своїх атак ЗСУ в тому числі застосовують й транспортні гелікоптери Мі-8.

Цього тижня Вашингтон відвідують лідери Данії та Британії: чому ці візити є важливими для України? Відео

Цього тижня Вашингтон відвідують лідери Данії та Британії. Серед іншого - для того, аби скоординувати із США зусилля із підтримки української армії.

Західні експерти активно обговорюють останні маневри на полі бою. Відео

Західні експерти активно обговорюють останні маневри на полі бою. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:13 0:00

Останні маневри на полі бою активно обговорюють західні експерти. Дехто звертає увагу на те, що впевненість ЗСУ контрастує із ознаками хаосу в Росії. Про це зокрема кажуть в американському Інституті вивчення війни.

В Держдепі вірять, що РФ програє, та сподіваються, що зупиниться, поки не втратила більше

Заступник речника Держдепартаменту США Ведант Пател

Росія програє у своїй війні проти України та має припинити агресію, поки не втратила ще більше. Про це заявив під час брифінгу заступник речника Держдепартаменту США Ведант Пател.

"Я не збираюся вдаватися в конкретні оцінки щодо ситуації на полі бою або говорити від імені української влади. Проте, відверто кажучи, я вірю, що Росія програє у цій війні. Тому я сподіваюся, що Кремль переоцінить свою присутність, зупиниться, поки не втратив більше, та негайно покине українську територію", - відповів Пател на прохання оцінити ситуацію на полі бою.

Він додав, що США загалом не підтримують атаки всередині Росії, але нагадав, що саме Росія завдає жорстоких ударів по цивільному населенню України.

«Загалом ми не підтримуємо напади всередині Росії, але Росія продовжує свої авіаудари по Києву, багато з яких спустошили цивільні райони, і Росія продовжує свої жорстокі напади на народ України. І тому важливо те, що Росія може закінчити цю війну в будь-який час, вивівши свої сили з України, замість того, щоб продовжувати щоденні жорстокі атаки на українські міста з людьми, націлюючись на цивільну інфраструктуру, націлюючись на цивільні території».

Він також додав, що союзники продовжують забезпечувати українські війська технікою та тренуванням, щоб Україна змогла повернути свої суверенні території.

Чи може Україна вести вогонь у відповідь на території РФ - думки сенаторів США

Сенатор-демократ від Нью-Джерсі Боб Менендес під час інтерв’ю з журналістокою української служби «Голосу Америки», Катериною Лісуновою. 

На тлі посилення російських атак на Україну та довгоочікуваного контрнаступу кореспондентка Голосу Америки у Конгресі США Катерина Лісунова запитала американських сенаторів, чи вважають вони допустимою воєнну відповідь України по території РФ?

"Україна має право захищатися. І захищатися не лише на своїй суверенній території, але й скрізь, де є агресор, -  такою є природа війни". 
Боб Менендес, сенатор-демократ, штат Нью-Джерсі

А також, чи вплине таке розширення географії війни на військову допомогу Україні, яку надають західні партнери?

Сенатор-демократ від штату Нью-Джерсі та голова сенатського Комітету із міжнародних відносин Боб Менендес заявив, що Україна має право захищатися не лише на своїй суверенній території, але й скрізь, де є агресор.

Сенатор-демократ від Нью-Джерсі Боб Менендес, під час інтерв’ю українській службі «Голосу Америки».
Сенатор-демократ від Нью-Джерсі Боб Менендес, під час інтерв’ю українській службі «Голосу Америки».

"В Україні йде війна. І це не війна, яку вони обирали. Це війна, яку їм нав’язав Володимир Путін. Отже, Україна має право захищатися. І захищатися не лише на своїй суверенній території, але й скрізь, де є агресор, такою є природа війни. Знову ж таки, якби Путін не розв'язав цю війну, він би не опинився в тих обставинах, в яких зараз перебуває", - каже сенатор Боб Менендес у коментарі для Голосу Америки.

Своєю чергою сенатор-республіканець від штату Айдаго Джим Ріш вважає, що вирішувати характер своїх воєнних операцій мають самі українці.

Сенатор-республіканець від штату Айдахо, Джим Ріш, під час інтерв’ю з українською службою «Голосу Америки».
Сенатор-республіканець від штату Айдахо, Джим Ріш, під час інтерв’ю з українською службою «Голосу Америки».

"Це питання, на яке українці мають відповісти самі. Це їхній конфлікт. Вони краще знають, що їм робити, яку дати відповідь. І я це розумію. Я точно не з тих, хто збирається сидіти та засуджувати, що вони роблять. А щодо самої Росії, коли вона чинить такі речі, то більшість людей мали б усвідомити, що на це буде реакція. І реакція, найімовірніше, буде аналогічною", - вважає співголова сенатського Комітету із міжнародних відносин.

Бен Кардін, сенатор-демократ від штату Мериленд, вважає, що існують певні обмеження, яких потрібно дотримуватись. Але при цьому варто не забувати, що будь-які дії Києва є лише захистом від російської агресії.

Сенатор-демократ від штату Меріленд, Бен Кардін, під час інтерв'ю українській службі "Голосу Америки".
Сенатор-демократ від штату Меріленд, Бен Кардін, під час інтерв'ю українській службі "Голосу Америки".

"Треба визнати, що Росія є винною в цій загарбницькій війні. Усі наслідки цієї війни, включно з діями обох сторін, ініційовані саме росіянами, і вони мають нести відповідальність. Україна захищається. Ми визнаємо, що існують певні обмеження, і їх потрібно дотримуватись. Україна проявила велику стриманість під час цієї загарбницької війни, яку почала Росія. Тим часом Росія не стримується взагалі", - коментує Кардін в інтерв'ю Голосу Америки.

Сенатор-республіканець від штату Небраска Джон Рікеттс вважає, що українці мають робити усе необхідне, щоб виграти цю війну. "Знову ж таки, це війна. Україні потрібно переконатися, що вона переживе цю війну. Тож їм доведеться робити усе, що вони повинні робити, аби виграти цю війну", - наголошує законодавець.

Сенатор-республіканець від штату Небраска, Джон Рікеттс, під час інтерв’ю з українською службою «Голосу Америки».
Сенатор-республіканець від штату Небраска, Джон Рікеттс, під час інтерв’ю з українською службою «Голосу Америки».

Також, за словами Рікеттса, США мають допомагати Україні стільки, скільки буде потрібно: "Перше і найголовніше – зробити так, щоб Україна виграла цю війну. Щодо конкретної тактики, то це ми залишимо на розсуд України, саме вони мають визначити, як найкраще вести цю війну. Але найважливіше - Україна має виграти, а Путін – програти. Якою тактикою та стратегією цього досягти? Я тут не експерт. Але Сполучені Штати повинні бути відданими допомозі Україні у довгостроковій перспективі, щоб переконатися, що українці виграють цю війну", - пояснив сенатор.

Дивіться також: Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США.

Більше

Відео - найголовніше

Як працює екіпаж бойового гвинтокрила ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00
XS
SM
MD
LG