Спеціальні потреби

Оголосіть Росію окупантом і тягніть її до суду - експерт


Україна має офіційно оголосити Росію окупантом та добиватись у суді, щоб остання понесла фінансову відповідальність за свої дії. Вже сам факт початку процесу завдасть Росії значних фінансових та репутаційних втрат і може сприяти мирному процесу. Про це на сторінках видання Politico пишуть експерт американського аналітичного центру "Атлантична Рада" Адріан Каратницький та британський правник Алан Рілей.

"Відповідно до статті 69-ї четвертого протоколу Женевської конвенції, окупант несе відповідальність за потреби населення. Нині український уряд виплачує пенсії та постачає частину енергії, яку споживають на окупованих територіях. Всі ци витрати має нести виключно Росія, чия відповідальність витікає із пункту про повагу територіальної цілісності, яка зафіксована у статті 2(4) Хартії ООН та ряду положень Європейської конвенції про права людини", - пишуть автори.

Всі ці фактори можуть підштовхнути Росію до пошуку вирішення конфлікту

Відповідні правові процедури можуть бути розпочаті у Європейському суді із прав людини та у інших міжнародних форумах - пишуть Каратницький та Рілей.

"Як показала справа ЮКОС-у, тяганина у міжнародних судах може займати роки, але дає результат. Тим не менше, у випадку України, справедливість може бути відновлено і швидше. По-перше, постраждає репутація Росії через визнання її окупантом у міжнародних трибуналах. По-друге, Росії доведеться уникати арешту її активів закордоном. По-третє, по мірі зростання міжнародних забов'язань Росії по судових рішеннях, страждатиме її кредитоспроможність. Всі ці фактори можуть підштовхнути Росію до пошуку вирішення конфлікту", - відзначають автори.
Дивіться також: Олігархи мають "затягнути паски" першими - експерт "Атлантичної ради"
Олігархи мають "затягнути паски" першими - експерт "Атлантичної ради"
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:57 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG