Спеціальні потреби

Актуально

Міністерство юстиції США припускає, що скандальне досьє про "російську змову" могло бути результатом російської кампанії з дезінформації

Інформація з «досьє Стіла» лягла в основу позову ФБР до суду, аби отримати ордер на прослуховування Картера Пейджа (на фото), колишнього співробітника штабу Трампа і його екс-радника

Документи, які нещодавно були розсекречені Білим домом, підвищують ймовірність того, що скандальне досьє з «російським» компроматом на Дональда Трампа, на яке спиралося ФБР у своєму проханні видати ордер на стеження за колишнім радником президента США Дональда Трампа, могло бути плодом російської кампанії з дезінформації.

В цих нещодавно розсекречених матеріалах, а саме у контрольному звіті Мін'юсту, йдеться про те, що ФБР на час подачі запиту на ордер для стеження за Пейджем минулого року вже мало рекомендації щодо «російського» досьє» – зокрема з приводу сумнівності інформації, яка міститься в ньому.

У Мін’юсту США і без того були питання до ФБР, мовляв, представники Федерального Бюро Розслідувань не перейнялися перевіркою достовірності досьє, яке лягло в основу розслідування зв’язків штабу Трампа з Росією. В своєму звіті, генеральний інспектор Міністерства юстиції, звинувачує ФБР в тому, що агенти не перевірили достовірність інформації, яка міститься в досьє.

Інформація з цього досьє лягла в основу позову ФБР до суду, аби отримати ордер на прослуховування Картера Пейджа, колишнього співробітника штабу Трампа і його екс-радника. Те, що ФБР використало інформацію з досьє, прихильники Трампа висувають в якості основного аргументу за допомогою якого можна оскаржити легітимність всього розслідування впливу Росії на вибори у США, пише АР.

Сенатори-республіканці Чак Грасслі і Рон Джонсон опісля публікації розсекречених документів зробили спільну заяву, в якій йдеться про те, що тепер ясно видно «істотні недоліки» в обґрунтуванні ФБР для отримання ордера на стеження за Пейджем.

У звіті американської розвідки, отриманому в лютому 2017 року, йдеться, що особа, яка повідомила про зв'язки Трампа з Росією, попередила, що частина звинувачень, які стосувалися поведінки Дональда Трампа під час його поїздки в Москву були неправдивими і були «продуктом російської розвідки».

У четвер сенатори попросили директора ФБР, Крістофера Рея, надати всі розвіддані, отримані і перевірені федеральними агентами, які займалися цим російським розслідуванням.

"Ці нещодавно розсекречені виноски піднімають ще одне питання, що викликає серйозну стурбованість: які ще ділянки розслідування ФБР були заражені російською дезінформацією?" - йдеться в заяві, яку цитує АР.

У звіті американської розвідки, отриманому в лютому 2017 року, йдеться, що особа, яка повідомила про зв'язки Трампа з Росією, попередила, що частина звинувачень, які стосувалися поведінки Дональда Трампа під час його поїздки в Москву були неправдивими і були «продуктом російської розвідки».

ФБР визнало проблеми, що виникли в ході розслідування, і внесло ряд змін, покликаних зробити процедуру розслідувань більш точною і ретельною.

Йдеться про досьє, складене Крістофером Стілом, колишнім британським шпигуном, чиє дослідження зв'язків Трампа з Росією активно використовувалося в ході президентської кампанії 2016 року.

ФБР частково спиралося на інформацію, викладену в досьє Стіла, під час численних звернень до суду в 2016 і 2017 роках для санкціонування стеження за Пейджем – колишнього радника Трампа підозрювали в тому, що той був «агентом іноземної держави». Сам Пейдж заперечував будь-які правопорушення, звинувачення йому так і не були пред'явлені.

В червні 2017 року розвідка повідомила про те, що двоє людей, пов'язаних з російськими спецслужбами, «знали про розслідування Стіла на початку липня 2016 року». Це підвищує ймовірність того, що Кремль свідомо міг «зливати» Стілу дезінформацію, заздалегідь знаючи, що вона увійде в досьє.

Генеральний інспектор Мін'юсту, Майкл Горовіц, який випустив звіт про витоки російського розслідування, зазначив у грудні, що ФБР допустило серйозні помилки під час подачі заявки до суду.

У звіті Горовіца говориться, що ФБР допускало, що Росія свідомо підживлювала Стіла дезінформацією для включення неправдивих даних в його звіт про «російську змову» Трампа. ФБР, як зазначає генеральний інспектор, повинно було визначити, чи так це насправді.

В нещодавно розсекречених документах йдеться також, що в січні 2017 року була виявлена неточність в одному з повідомлень в досьє, яке стосується Майкла Коена, колишнього особистого юриста Трампа. Подробиці самого повідомлення не наводяться.

У виносках також говориться, що в червні 2017 року розвідка повідомила про те, що двоє людей, пов'язаних з російськими спецслужбами, «знали про розслідування Стіла на початку липня 2016 року». Це підвищує ймовірність того, що Кремль свідомо міг «зливати» Стілу дезінформацію, заздалегідь знаючи, що вона увійде в досьє.

Дивіться також: Експерти у Вашингтоні дають позитивні але обережні оцінки обміну полоненими, який у четвер відбувся в Україні. Відео

Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG