Актуально
- Голос Америки
Росія не здатна швидко зібрати військо, щоб компенсувати втрати на війні в Україні - ЗМІ

Росія несе значні втрати особового складу на війні проти України і не здатна швидко поповнити людські ресурси, пишуть у західних ЗМІ.
Як сказав очільник Пентагону Ллойд Остін цього тижня: "Немає сумнівів, що Росія присвятила значну частину своїх найбільш боєздатних сил зусиллям в Україні, і в результаті вона втратила багато важливого обладнання, механізованого обладнання, надзвичайно велику кількість військ, вбитими та пораненими". Раніше високопосадовець Пентагону Колін Каль озвучив оцінки, що Росія втратила вбитими та пораненими близько 70 - 80 тисяч осіб.
Росії важко компенсувати ці втрати, а президент Росії Володимир Путін не оголошує мобілізації, яка може негативно позначитись на його рейтингу в Росії, зауважують західні ЗМІ.
Газета New York Times наводить слова директора програм міжнародної безпеки Центру стратегічних та міжнародних вчень Сета Джонса, який каже, що російське військо настільки виснажене, що не може виконати бойові завдання в Україні.
"Російське військо суттєво виснажене, - говорить Джонс. - Це позначається на їхній здатності проводити ефективну сухопутну воєнну кампанію в Україні".
Видання також цитує генерала США (у відставці) і колишнього командувача сил НАТО Філіпа Брідлава, який вказує, що Росія намагалась примусити воювати полонених українців. "Вони [росіяни] мають значну проблему з особовим складом і навіть більшу проблему з тим, що особовий склад погано навчений", - додає Брідлав.
Для того, щоб долучити більше військових, російська влада пропонує амністію в'язням, якщо ті погодяться воювати пліч-о-пліч з російськими військовими в Україні, повідомляє агентство АР, посилаючись на інформацію джерел в Росії.
АР наводить слова очільника групи Gulagu.net, що бореться за права в'язнів в Росії, Володимира Осечкіна, про те, що в результаті такої амністії, в'язні не доєднуються до російської армії - їх залучає так звана "Група Вагнера". Також влада в різних регіонах Росії розмістила рекламу, агітуючи росіян ставати військовими контрактниками, а місцеве телебачення рекламує створення "добровольчих батальйонів".
Раніше цього місяця в російських ЗМІ з'явилась інформація про те, що Північна Корея може надіслати до 100 000 військових на допомогу Росії. Однак, колишня посадовиця Оборонної розвідувальної агенції США Ребека Коффлер скептично поставилась до таких повідомлень і вказала на те, що це логістично не виправдано.
"Російська пропаганда може заявляти про 100 000 добровольців з Північної Кореї, які б боролись від імені Росії, лише щоб залякати Захід, але в реальності це дезінформація", - сказала Коффлер в коментарі Fox News Digital.
Коффлер вважає, що Північна Корея не може відіграти в Україні роль, подібну до Білорусі. "Пам'ятайте, - говорить експертка, - білоруси, чеченці, буряти - всі з колишнього Радянського Союзу говорять російською. Вони більш інтегровані. Вони не лише мають спільну тактику, техніку та процедури, як ми це називаємо, але воєнна доктрина в них подібна".
Всі новини дня
Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео
Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.
Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео
У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.
- Голос Америки
"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.
Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.
Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.
Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."
Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.
Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.
Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео
Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.
Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео
Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.
Форум