Спеціальні потреби

Заступниця Столтенберґа приступила до виконання обов’язків


미국 미주리주 제퍼슨 시티에 토네이도가 강타한 가운데 부부가 토네이도로 무너진 송전탑 사이로 유모차를 끌고 가고 있다.

У понеділок новий заступник генерального секретаря НАТО Роуз Ґаттемоллер (Rose Gottemoeller) приступила до виконання своїх обов'язків.

Вона замінила на цій посаді Александра Вершбоу, який працював генсеком Альянсу з лютого 2012 року.

Роуз Ґаттемоллер стала першою жінкою на посаді заступника генерального секретаря НАТО в історії Альянсу.

Про це йдеться на сайті НАТО.

Ґаттемоллер раніше займала посаду заступника держсекретаря з контролю обігу зброї і питань міжнародної безпеки при Державному департаменті США.

Вона також працювала в якості помічника державного секретаря в Бюро контролю над озброєнням, і була головою делегації США на переговорах щодо нового Договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО) з Росією.

Вона також обіймала керівні посади в Міністерстві енергетики США, і була на провідних посадах у Московському центрі Карнеґі та Міжнародному інституті стратегічних досліджень у Лондоні.

Кандидатуру Роуз Ґаттемоллер президент Барак Обама висунув ще у березні. Тоді, низка республіканців у Конгресі (зокрема палкі прихильники України: Джон Корнин, Деймс Ріш і Марко Рубіо) висловили своє застереження, назвавши її ставлення до Росії надто поблажливим.

«Роуз Ґаттемоллер принесе в НАТО багатий досвід в ділянках контролю обігу зброї та відносин з Росією», - заявив тоді генсекретар Альянсу Єнс Столтенберґ.

Він назвав призначення першої жінки на посаду заступника генсека «віхою» для Альянсу.

Ґаттемоллер, серед іншого, брала участь у роботі над Будапештським меморандумом про безядерний статус України в обмін на гарантії суверенітету та безпеки з боку США, Великобританії та Росії.

На своєму персональному акаунті у Twitter Ґаттемоллер неодноразово називала відмову України від ядерної зброї історичною подією.

У жовтні 2015-го вона заявляла, що порушення Росією меморандуму «небезпечне і викликає занепокоєння».

Дивіться також: Н. Яресько: Реформи в Україні не є невідворотними, і багато треба ще зробити, щоб зміни були сталими

XS
SM
MD
LG