Спеціальні потреби

За Тимошенко заступилися у Європі і США


Президент Польщі Броніслав Коморовський (архівне фото)

Президент Польщі Броніслав Коморовський переконував свого українського колегу Віктора Януковича в тому, що кримінальне переслідування опозиційного лідера Юлії Тимошенко може серйозно зашкодити євроінтеграції України. Про зміст переговорів, які лідери двох країн відбули напередодні, повідомив сайт польського президента. В поширеній інформації йдеться, що Коморовський передав українському президенту, що справа проти екс-прем'єра багатьма лідерами країн ЄС сприймається як політично вмотивована.

"Я чекаю, що незабаром ми зможемо дізнатися, як президент України, як українська влада дадуть раду цій проблемі. Ми б дуже хотіли, щоб були хороші новини про вирішення цієї проблеми, а не росли сумніви щодо мотивації цього процесу", - цитує Коморовського офіційний сайт. Сайт Віктора Януковича не повідомляв про цю частину переговорів.

Напередодні про справу Тимошенко говорили й американські урядовці. Речник Державного департаменту США Вікторія Нуланд під час брифінгу зауважила, що позиція Сполучених Штатів щодо цієї справи залишається незмінною: “Ми маємо застереження щодо верховенства права в Україні щодо цієї справи і ми хочемо, щоб вона не була вмотивована політичними обставинами”.

Попри це в правлячій партії вперто продовжують заперечувати будь-який політичний підтекст в справі проти Юлії Тимошенко. Заяви американських і європейських політиків перший заступник голови парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Володимир Олійник називає прямим втручанням у діяльність суду. “Безперечно, «Батьківщина» використовує будь-які засоби, аби чинити тиск на національне судочинство і таким чином пробує руйнувати нашу незалежність”, - цитує політика партійний сайт.

Інший регіонал Володимир Вечерко переконаний у відсутності у опонентів серйозних аргументів проти подальшого зближння України з ЄС: “Попри декі застереження у наших колег сьогодні немає серйозних доводів проти подальшоо зближення України та Євросоюзу, навіть у тих, хто дуже скептино налаштований”. Депутат висловив упевненість в тому, що угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС будуть підписані цього року.

Тим часом адвокати Юлії Тимошенко припускають, що суддя може оголосити вирок у справі про укладення газових контрактів вже наступного тижня. В команді захисників екс-прем'єра вбачають у діях судді намір якомога швидше завершити усі процедурні дії. Тим не менше адвокати кажуть про наявність значної кількості клопотань, розгляд яких може затягти судовий процес на місяці. Сьогодні суддя Кіреєв вкотре відхилив клопотання захисту випустити Юлію Тимошенко з-під варти.

XS
SM
MD
LG