Спеціальні потреби

Президентські вибори в Росії пройдуть в один тур – ВЦІОМ


Всеросійський Центр вивчення громадської думки – ВЦІОМ – опублікував прогноз результатів виборів президента Росії, що відбудуться 4 березня. На думку соціологів, вибори пройдуть в один тур, і з понад 58 відсотками голосів переможе нинішній прем’єр Володимир Путін. Друге місце соціологи віддають комуністу Геннадію Зюганову, третє – голові ЛДПР Володимиру Жиріновському. Дослідження показало, що найбільш позитивно виборці сприймають передвиборчу кампанію саме Володимира Путіна. Його агітаційні ролики сподобались майже третині електорату.

Кандидат Володимир Жиріновський, відомий своєю неординарною поведінкою, і цього разу залишився вірним своєму іміджу. У головних ролях одного з його агітаційних відеороликів - сам Володимир Вольфович та впертий віслюк, який нікуди не хоче рухатись – так кандидат зображує Росію.

Аналітик Центру Карнеґі в Росії Маша Ліпман сумнівається, що Жиріносвський, який, починаючи з 1995-го року, вже вп‘яте балотується на вищу посаду в країні, насправді хоче перемогти на виборах четвертого березня.

«Він поганяє віслюка, говорячи, що Росія рухається назад. Виходить, що Росія – це віслюк. А він батогом примушує її іти у правильному напрямку. А потім кандидат вигукує у розпачі: «Ледве рухається!» Закінчується ролик тим, що Жиріновський запевняє - все буде гаразд. Ось так він бачить сьогоднішню Росію, і чесно кажучи, це просто образливо», - говорить Ліпман.

Геннадій Зюганов, лідер комуністів, з 1996 року балотується на президентських виборах вчетверте.

«Його Росія – велична та гарна. Це Росія з великим та успішним виробництвом, чудовими рівнинами та горами. Як не подивись – це велика та прекрасна країна. Створюється враження, що Зюганов вже сьогодні керує цієї великою країною. Але якщо подумати, якщо все виглядає так ідеально, навіщо він конкурує з людиною, яка цього успіху досягла», - зауважує Ліпман.

За друге місце також бореться Михайло Прохоров - мільярдер, який позиціонує себе як лідер нового ліберально налаштованого середнього класу Росії. Його рейтинги зростають.

«Президент, який поверне нам віру в себе. Вимагайте більшого. Михайло Прохоров. Новий президент. Нова Росія», - так звертається до електорату кандидат Прохоров.

Сергій Міронов кандидат від партії Справедлива Росія, обрав головною темою своєї кампанії боротьбу з корупцією. Однак, попри революційні заяви про готовність боротися з владою до кінця та покінчити з корупцією в країні, Міронов не приєднався до ста тисяч росіян, які виступили з антикорупційними протестами четвертого лютого у Москві.

Єдине обличчя, яке майже не з’являється в ефірі в агітаційних роликах на телебаченні – це обличчя головного претендента на посаду Президента – нинішнього прем’єра Володимира Путіна.

У Московській Історичній бібліотеці Олена Струкова керує експозицією політичної агітації – колекцією, зібраною за двадцять років після розвалу Радянського Союзу. За її словами, щойно Путін став офіційним кандидатом в президенти, політична реклама стала майже непотрібною.

«Як тільки у 2004 році, ні, навіть у 2000му, влада перейшла до цієї групи, їх кандидати просто зникли з передвиборчих плакатів, тобто вважалося, що справа вже вирішена, питань нема, і тому вони цілком можуть обійтись без політичної реклами», - розповідає Струкова.

Вона додає, оскільки сьогодні всі російські телеканали і так висвітлюють кожний крок Путіна, додаткова реклама була б просто перегином. Так, в Росії, кандидат, який майже не проводить ніякої передвиборчої кампанії, може стати президентом країни.

XS
SM
MD
LG