Спеціальні потреби

Кремль покращить інфраструктуру в Бурятії задля зміцнення відносин зі Сходом

  • Голос Америки

Минулого року Китай, випередивши Німеччину, став найбільшим торговельним партнером Росії. Тож Москва все більше дивиться на Схід. Воротами до Азії для Росії може стати бурятське містечко Улан-Уде, що розташоване на транссибірській магістралі.

Нещодавно мешканці столиці Бурятії – Улан-Уде відзначили 350-ту річницю з часу приєднання республіки до Росії. На святкування прилетів і прем’єр Росії Володимир Путін. Подолавши п’ять часових поясів, він запевнив лідерів Бурятії, що їхня республіка гратиме стратегічну роль у розбудові зв’язків з Азією.

«Без сумніву, входження Бурятії до Росії має важливе геополітичне значення. Це допомогло зміцнити східні кордони нашої країни та російське представництво в Азії», – зазначив Путін.

Кремль витратить півмільярда доларів на покращення доріг, аеропортів та готелів, аби азійські туристи могли відпочивати за міжнародними стандартами на озері Байкал. Наступного року в Улан-Уде зустрічатимуться міністри фінансів з 21 країни, які входять до форуму Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва. Росія сподівається, що вслід за азійськими міністрами та журналістами в Улан-Уде попрямують інвестори та туристи. Улан-Уде, також, є центром буддизму в Росії.

«Аби побудувати вектор розвитку з Азії до Росії, нам потрібно показати, що ми маємо зв’язки з іншими регіонами, найважливіше з Південно-східною Азією – зазначив міністр фінансів Росії Олексій Кудрін.

Бурятія, яка розташована в одній часовій зоні з Японією та Кореєю, має стати для Росії воротами в Азію, вважають кремлівські урядовці.

XS
SM
MD
LG