Спеціальні потреби

У Росії вступив у дію закон про блогерів


У Росії набув чинності новий закон, який передбачає обов'язкову реєстрацію блогів з відвідуваністю більше 3 000 користувачів в день. Противники цього заходу вважають, що він призведе до невиправданого тиску на незалежних веб-авторів.

Закон, що вступив у силу в п'ятницю, зобов'язує блогерів реєструватися як ЗМІ та дотримуватися відповідних вимог, у тому числі заборони на публікацію свідомо неправдивої інформації, розпалювання ненависті і використання нецензурної лексики.

Блогери повинні надати Роскомнадзор свої персональні дані і будуть нести відповідальність навіть за зміст коментарів у своїх блогах.

У разі недотримання нових вимог приватним особам загрожує штраф у розмірі 10-30 тисяч рублів і блокування контенту їх блогу на російській території, тоді як організації можуть оштрафувати на 50-300 тисяч рублів.

Газета «Известия» в п'ятницю повідомила, що Роскомнадзор вже склав список з семи блогерів, яких повідомлять про необхідність зареєструватися як ЗМІ. У список потрапили письменники Борис Акунін і Едуард Лимонов, актор і комік Михайло Галустян, фотограф Сергій Доля та ін.

XS
SM
MD
LG