Спеціальні потреби

Кремль відкинув звинувачення в допінгу як «голослівні»


Дмитро Пєсков

Кремль у вівторок відкинув висунуті проти Росії звинувачення в допінгу спортсменів як «голослівні», вказавши, що вони не підтверджені доказами.

«Якщо звучать якісь звинувачення, то вони повинні підкріплюватися якимсь доказом. До тих пір, поки не прозвучали якісь докази, важко сприймати якісь звинувачення, вони є досить голослівними», – заявив журналістам прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, коментуючи звинувачення на адресу Росії з боку Всесвітнього антидопінгового агентства WADA.

У своїй доповіді, опублікованій у понеділок, WADA рекомендувала МОК і Міжнародній асоціації легкоатлетичних федерацій призупинити участь Росії у змаганнях.

Автори доповіді дали зрозуміти, що в порушеннях замішані самі спортсмени, а також їхні тренери, лікарі і різні російські інститути, включаючи національне антидопінгове агентство і акредитовану лабораторію в Москві, яка обробляла результати допінг-тестів на Олімпіаді 2014 року в Сочі.

Глава австралійської легкоатлетичної федерації Філ Джонс підтримав заклик до заборони на участь російських легкоатлетів в Олімпійських іграх у Бразилії в наступному році, заявивши у вівторок, що в часі, який залишився до змагань, неможливо упевнитися, що російські спортсмени не користуються допінгом.

Пєсков зазначив, що позиція Росії з даного питання вже була викладена Міністерством спорту РФ.

«Це не наша справа – роздумувати над причиною подібних скандалів», – підкреслив він у відповідь на прохання прокоментувати причини скандалу.

Тим часом Міністерство спорту заявило у вівторок, що воно поінформоване про проблеми в російській легкій атлетиці і пообіцяло співпрацювати з WADA, після того, як воно опублікувало свою критичну доповідь із звинуваченнями у масштабних проблемах з допінгом і спробах їх замовчати.

У своїй заяві міністерство декларує свою повну відданість справі боротьби з допінгом у спорті і наполягає, що ретельно дотримується рекомендацій WADA та Міжнародного олімпійського комітету (МОК).

Росія готова співпрацювати з WADA для усунення порушень з боку національного антидопінгового агентства і його акредитованої лабораторії, йдеться в документі.

Глава Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій Себастьян Коу заявив, що Росія повинна до кінця тижня відповісти на «тривожні» звинувачення.

Дивіться також: Заступник голови АП розповів про особливі стосунки України та США

Заступник голови АП розповів про особливі стосунки України та США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

XS
SM
MD
LG