Спеціальні потреби

Міністри G7: скасування санкцій щодо Росії пов’язане з реалізацією Мінських угод


Учасники зустрічі «Великої сімки» у Любеку

Західні санкції проти Росії можуть бути скасовані тільки після виконання Москвою умов угоди про припинення вогню, підписаної в Мінську в лютому і поваги до суверенітету України, - заявили міністри закордонних справ країн-членів «Великої сімки» на своїй зустрічі в середу у німецькому Любеку.

«G7 підкреслює тісний зв'язок між повною реалізацією Мінських домовленостей і міжнародними санкціями», - зазначили міністри в спільному кінцевому комюніке.

«Санкції не є самоціллю. Їхня тривалість повинна бути чітко пов'язана з повною реалізацією Росією Мінських домовленостей і поваги до суверенітету України».

За повідомленням інформаційного агентства Reuters, міністри привітали Україну і Росію з першими кроками на шляху до виконання угоди про припинення вогню, але вказали на «потребу значного і швидкого прогресу у питаннях, які залишаються невирішеними».

Глави МЗС країн «Великої сімки» закликали всі сторони конфлікту на сході України дотримуватися пунктів Мінських угод і закликали до дотримання режиму припинення вогню і виведення важких озброєнь.

Вони зокрема закликали Росію використати свій «вагомий вплив» на сепаратистів.

Тимчасом у середу Європейська комісія схвалила надання Україні 1,8 мільярда євро макрофінансової допомоги. Єврокомісія сподівається завершити процес укладення меморандуму між Україною і ЄС у найближчі тижні, щоб надати перший транш допомоги в 600 мільйонів євро Україні до червня.

У Єврокомісії зазначили, що у 2014 році видалили Україні 1,36 мільярда євро в рамках попередніх програм. Останній транш у рамках цих програм обсягом 250 мільйонів євро виділять у квітні. У середині червня Україна також очікує другого траншу у рамках нової програми з Міжнародним валютним фондом обсягом близько 2,462 млрд дол.

XS
SM
MD
LG