Спеціальні потреби

Ефект доміно санкцій проти Росії


Експерти пояснюють, чому санкції проти Росії повільно набирають ходи
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

Юрист міжнародної адвокатської фірми Арнал Ґолден Ґреґорі Майкл Берк консультує американські та міжнародні компанії, а також дипломатичні представництва стосовно виконання вимог санкцій. Останнім часом, каже він, роботи побільшало, особливо після запровадження санкцій проти Росії.

"До нас надходить багато питань від клієнтів щодо того, чи є їхні партнери чи замовники суб’єктом цих санкцій. Багато компаній хочуть знати, як ситуація буде розвиватися далі: чи санкції будуть посилюватися та розширюватися або це є тимчасовим явищем".

За його словами, найбільше питань виникає через те, що ЄС, США та Канада вводять відмінні санкції. Вони стосуються різних людей та різних компаній в Росії. А чимало іноземних компаній, що працюють в Росії, мають представництва в багатьох країнах світу. У цих умовах, радить юрист, потрібно брати до уваги усіх осіб на яких накладено санкції, не залежно від країни, яка їх ввела. До тепер, найбільш жорсткі санкції запровадила Канада, каже Берк.

"Канада має найжорсткіші вимоги. Вони застосовують санкції проти найбільшої кількості людей та компаній в Росії. Це викликано, ми думаємо, щонайменше двома факторами. В Канаді проживає багато українців, а також у Канади існує давня суперечка з Росією щодо Арктики. Багато американських та європейських компаній також мають представництва в Канаді. Ці багатонаціональні компанії також мають виконувати вимоги канадських санкцій в додаток до американських та європейських".

Те саме стосується санкцій запроваджених Сполученими Штатами та Європою. Дотримуватися їх повинні усі компанії, які працюють з росіянами, незалежно від того де знаходиться їх штаб квартира. Джин Бард, інший юрист фірми Арнал Ґолден Ґреґорі, на прикладі Роснафти пояснює, як санкції вплинуть на інвестиційний клімат в Росії.

"Американські компанії можуть платити Роснафті і можуть отримувати гроші від Роснафти в контексті звичайної роботи але вони не мають права фінансувати Роснафту на середній та довгій терміни, тобто давати гроші на більше ніж 90 днів".

І це, за словами експерта, вплине на можливість росіян перефінансувати вже наявні боргові зобов’язання.

"Роснафта кілька років тому випустила довгострокові євробонди, частина яких закінчується у 2017 році, інша у 2022 році. Великі компанії це роблять, щоб позичати гроші на довгій період для великих проектів. Це значна частка фінансування. У даному випадку Роснафта випустила євробондів на суму від двох до трьох мільярдів доларів. Фактично тепер у них будуть проблеми позчити нові гроші аби відтати ці борги по бондах".

Таким чином одночасно з витоком іноземного капіталу з Росії, що досяг з початку цього року рекордних обсягів, відбувається замороження інвестиційної активності міжнародних компаній в Росії, підсумовує юрист. І санкції це лише один з факторів, який робить Росію непривабливою для закордонних інвесторів на додачу до корупції, погано розвинутої інфраструктури, відсутності верховенства права та агресивної зовнішньої політики.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.

Показати коментарі (2)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG