Спеціальні потреби

Блумберґ – експертні прогнози про майбутнє Росії


У 2020-х рр. Росія постане перед фінансовими та територіальними пролемами, які зараз переживає Україна. Від неї відколюються Кавказ, Карелія, Алтай, Поволжя, – аналізує експерт.

У статті «Чи путінська Росія має майбутнє» журналіст Леонід Бершидський у виданні Блумберґ аналізує думки експертів на тему майбутнього Росії та президента Путіна. Автор порівнює аналіз двох російських оглядачів Андрія Мовчана та Владислава Іноземцева щодо майбутнього країни принаймні на наступне століття.

На думку опозиційного Андрія Мовчана, «феодально-націоналістична» політика Путіна витримає лише до 2018 року, економіка опиниться у глибокій стагнації, рівень життя людей значно знизиться. Між тим, як і Крим, під російським контролем та дотаціями лишатимуться «ДНР» та «ЛНР», Україна опиниться за стіною і утримуватиме ситуацію без змін. Таким чином у російському суспільстві інтерес до українських подій майже зникне.

Трохи пізніше все ще вождь Путін почне шукати собі наступника з числа наближених до себе людей. Резерви країни вичерпані, вивезення капіталу закордон заборонять.

До 2024 року, як пише Мовчан, «грядки на узліссях московських лісопарків знову, як на початку 90-х, стануть повсюдними. Крим наш, але ніким не визнаний. На приєднання «ДНР» і «ЛНР» Україна взагалі не реагує». При цьому жодних військових дій Росія в той час не проводитиме.

Цікаво, що наприкінці 2020-х Росія постане перед фінансовими і територіальними проблемами, які зараз переживає Україна. На думку Мовчана, від неї відійдуть Кавказ, Карелія, Алтай, Поволжя.

До 2050 року до Європейського Союзу приєднаються, як називає Мовчан, «російські сателіти», такою він вважає і Україну. З часом, за його прогнозом, до європейської спільноти вступає і Росія.

Мовчан порівнює Україну й Росію з післявоєнною Німеччиною, де Україна виступає в ролі ФРН, а Росія – НДР.

У відповідь на ці песимістичні прогнози інший оглядач, також економіст, Владислав Іноземцев вважає, що Мовчан у більшості своїх прогнозів видає бажане за дійсне.

На думку Іноземцева, на виборах 2018 року Володимир Путін буде переобраний на посаду президента. Ціни на нафту почнуть знову рости.

З 2020 до 2024 роки опоненти путінського режиму почнуть емігрувати з країни. За прогнозами експерта, таких буде 700-800 тисяч осіб щороку. Захід переорієнтується економічно, почне вкладати великі інвестицї у те, що експерт називає «російські периферії», маючи на увазі країни колишнього Радянського Союзу, зокрема Україну.

На думку Іноземцева, Україна вступить до ЄС до 2030 року, разом з Грузією, Молдовою та Білоруссю. Тоді ж Росія перетвориться у «сателіта Китаю».

У своєму сценарії Іноземцев передбачає смерть Путіна у 30-х роках, він лишає Росію економічно та політично слабкою перед загрозою сильного Китаю.

Проаналізувавши сценарії обох оглядачів, автор статті у виданні Блумберґ Леонід Бершидський робить висновок: доля Росії, значною мірою, залежить від однієї людини, у стійкості режиму якого ніхто не сумнівається. Водночас, аналізуючи майбутнє Росії, лишається сподіватись на непередбачуваність Путіна.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG