Спеціальні потреби

До Південного Судану прибувають додаткові миротворчі сили ООН

  • Голос Америки

Миротворці ООН розподіляють продовольчі товари місцевому населенню
Організація Об’єднаних Націй надсилає додатково 5500 миротворців до Південного Судану, де, за словами службовця ООН, імовірно загинули тисячі людей з часу, коли минулого тижня там почалися збройні сутички.

У вівторок Рада Безпеки схвалила пропозицію про збільшення там своїх сил до майже 14 тисяч миротворців. Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун заявив, що потрібно буде трохи часу для розгорнення військових і поліції, і повторив заклик до лідерів країни врегулювати свої відмінності шляхом діалогу.

Також державний секретар США Джон Керрі закликав президента Салву Киїра і колишнього віце-президента Рієка Мачара припнити бої і розпочати політичні переговори.

Обидва лідери заявили, що вони готові до діалогу, але уряд відкинув вимогу Мачара, щоб насамперед були звільнені з ув’язнення лідери опозиції.

Уряд Південного Судану повідомив, що сили, віддані Мачару, втримують контроль на Бентію, однією з двох столиць країни, яку минулого тижня захопили збунтовані солдати. Як сказано, у вівторок урядові солдати відбили місто Бор і усувають з нього залишки бунтівників.
XS
SM
MD
LG