Спеціальні потреби

У Південному Судані суперницькі сторони атакують лікарні


Благодійна організація «Лікарі без кордонів» повідомила, що від грудня сторони конфлікту в Південному Судані знищили і пограбували лікарні, називаючи це «тривожними» інцидентами, скерованими проти медичних установ, їх працівників і хворих.

В оприлюдненій у середу заяві ця організація сказала, що групи її працівників знайшли в лікарні у місті Малакал тіла щонайменше 14 людей. На кількох тілах були ознаки того, що пацієнти були застрелені в ліжках.

Малакал є адміністративним центром штату Верхній Ніл і місцем одних із найзапекліших сутичок між урядовими силами та повстанцями. Обидві сторони мали там сутички, незважаючи на підписання минулого місяця в Ефіопії угоди про припинення вогню.

Представник ООН з гуманітарних питань, який у середу відвідав штат Верхній Ніл, назвав ситуацію «дуже нестабільною». «Лікарі без кордонів» повідомили, що лікарню в Малакалі було пограбовано і чимало частин комплексу спалено.

У сусідньому штаті Аль-Вахда (Єдність), як повідомила організація, її представники знайшли жахливу картину в лікарні в містечку Лір, устаткування спалено, а медикаменти, ліжка та інше устаткування пограбовано.
XS
SM
MD
LG