Спеціальні потреби

Демократії потрібна перемога вже зараз, вже цього року - Зеленський на Саміті за демократію 


Президент США Джо Байден відкрив засідання Саміту за демократію, 29 березня 2023 року REUTERS/Jonathan Ernst
Президент США Джо Байден відкрив засідання Саміту за демократію, 29 березня 2023 року REUTERS/Jonathan Ernst

Президент США Джо Байден офіційно відкрив Саміт за демократію обіцянкою виділити 690 мільйонів доларів на підтримку програм розвитку демократії по всьому світу. Підтримка України у світі, за словами Байдена, продемонструвала єдність демократій.

“Ми спостерігаємо безпрецедентну єдність демократій, які засуджують жорстоку агресивну війну Росії проти України та солідарні з хоробрим українським народом, який захищає свою демократію. Тож сьогодні Сполучені Штати спираються на своє незмінне зобов’язання зміцнювати демократію в усьому світі. На першому Саміті за демократію я розпочав президентську ініціативу щодо демократичного оновлення, виділив понад 400 мільйонів доларів США на зміцнення прозорого та підзвітного управління, підтримку свободи ЗМІ для боротьби з міжнародною корупцією, підтримку демократії та демократичних реформаторів, просування передових технологій задля розбудови демократії, захисту виборів. Зараз ми тісно співпрацюємо з Конгресом Сполучених Штатів і плануємо додати ще 690 мільйонів доларів додаткового фінансування президентської ініціативи протягом наступних двох років”, - заявив Джо Байден.

Байден повідомив, що у наступні три роки Білий дім у співпраці з Конгресом має намір виділити 9,5 мільярда доларів на всі зусилля США з просування демократії у світі. Крім того, США зараз створюють нове бюро з питань демократії, прав людини та управління при Агенції США з міжнародного розвитку (USAID).

Серед пріоритетів захисту демократії Байден назвав свободу в Інтернеті.

“Одним із ключових напрямків нашої роботи з просування демократії буде забезпечення можливості продовження розвитку технологій, які використовуються, щоб підтримати демократичне врядування, а не зашкодити йому, - заявив американський президент. - У рамках цього на початку тижня я підписав наказ тут, у Сполучених Штатах, щоб обмежити використання урядом США комерційного шпигунського програмного забезпечення, яке використовувалося проти дисидентів, активістів і журналістів у всьому світі, зокрема в Сполучених Штатах”.

Ця ініціатива, на переконання президента США, сприятиме захисту активістів і журналістів від кіберзагроз, переслідувань, зловживань. Він наголошує на необхідності “створення надзвичайних технологій, таких як штучний інтелект, щоб вони створювали та розвивали те, що відповідає нашим цінностям”.

Як повідомляє видання AP з посиланням на високопоставленого посадовця Білого дому, адміністрація Байдена хоче використати дводенний саміт з демократії, щоб зосередитися на тому, щоб «технології працювали на користь, а не проти демократії».

“Сьогодні ми можемо з гордістю сказати, що демократії світу стають сильнішими, а не слабшими, автократії світу стають слабшими, а не сильнішими”, - цими словами підсумував свою промову Байден.

Демократії потрібна перемога зараз, вже цього року - Зеленський

Президент Зеленський у своїй промові наголосив, що Україна захищає демократію щодня на війні проти російської агресії.

“Росія давно воює з усіма вами, з демократіями світу. Вона воює за допомогою дезінформації, втручання у вибори, шпигунства, експорту корупції, кіберзлочинності, намагається спровокувати енергетичну кризу, яка вдарить по ваших рахунках, шалено піднявши ціни на електроенергію чи газ”, - заявив у промові президент України.

Він закликав світ бути безкомпромісним “перед обличчям зла”. "Вороги демократії мають програти, а наша національна мета - перемогти", - наголосив Зеленський. “Демократії потрібна перемога зараз, вже цього року”, - додав він.

Він наголосив на необхідності прискорити надання Україні військової допомоги, і закликав швидше ухвалювати рішення. “Санкції проти Росії значно повільніші, ніж російська агресія”, - сказав Зеленський.

Боротьбу українських військових із російським військом Зеленський порівняв із пожежею. Пожежники не можуть чекати кілька місяців на пожежні машини або прийняти правило, що пожежні гідранти повинні бути обов'язково лише для коротких відстаней, зазначив Зеленський, “саме тому захисники демократії мають допомогти з усією зброєю, яка буде надійна для забезпечення поразки агресора”.

Президент України також нагадав, що Росія використовує продовольство як інструмент війни.

“Гляньте, Кремль намагається перетворити навіть продовольче забезпечення на зброю. … Навіщо їм це? Це війна, пані та панове. Це війна саме проти свободи й демократії”, - заявив Зеленський.

Країни, які тут зібрались, мають дати Україні все, що вона потребує для захисту - президент Малаві

У саміті, який проходить в онлайн форматі, бере участь близько 120 світових лідерів. Під час своїх вступних промов на відкритті саміту 29 березня практично кожен виступаючий згадав про війну в Україні.

Зокрема президентка Словаччини назвала російську агресію “загрозою глобальному миру і демократії”, вона закликала розглядати підтримку України як “інвестицію в мир і демократію”.

Президент Малаві заявив, що вторгнення в Україні є атакою на свободу як таку, і “будь-яка країна, яка любить свободу, повинна не лише засудити це на словах, але й бути з Україною на ділі”.

“Недостатньо для демократій говорити слова солідарності. Було б похвально для країн, які тут зібрались, дати Україні все, чого вона потребує для захисту своєї свободи”, - заявив президент Малаві Лазарус Чаквера.

Саміт за демократію продовжиться у четвер, за повідомленням ЗМІ, серед питань, які обговорюватимуть лідери країн-учасників, Коста-Ріка зосередиться на ролі молоді в демократичних системах, Голландія - про свободу ЗМІ, Південна Корея - про боротьбу з корупцією, Замбія - про вільні та чесні вибори. Модеруватиме захід Державний секретар США Ентоні Блінкен.

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Форум

Відео - найголовніше

Футбол на протезах - завдяки майстрам з Данії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00
XS
SM
MD
LG