Спеціальні потреби

Актуально

В рамках закону Магнітського, США запровадили санкції проти низки осіб з Саудівської Аравії

Свічки, поставлені активістами біля портрета Хашокджі біля консульства Саудівської Аравії в Стамбулі

Міністерство фінансів США включило до санкційного переліку 17 осіб з Саудівської Аравії за участь у вбивстві саудівського журналіста Джамала Хашокджі.

Уряд США застосував положення Акту Магнітського задля запровадження цих санкцій. Закон США названий на честь російського юриста – викривача корупції в Росії передбачає запровадження санкцій через порушення прав людини.

Оголошення США про санкцій стосовно вбивства дописувача The Washington Post Хашокджі було видане після появи заяви Саудівської Аравії, де йшлося, що 11 осіб було звинувачено у злочині скоєному 2 жовтня в консульстві Саудівської Аравії у Стамбулі.

Ні в американській, ні в саудівській заяві не йдеться про винуватість кронпринца Мохаммеда бін Салмана, на причетність якого натякала Туреччина, пише The Washington Post.

Серед відмінностей заяв США та Саудівської Аравії те, що в міністерстві фінансів США йдеться про заплановане вбивства, в той час, як саудівський прокурор вказує, що наказ про вбивство Хашокджі було зроблене без підготовки одним з агентів, якого було направлено, щоб повернути Хашокджі до Саудівської Аравії.

Саудівська прокуратура заявила в четвер, що вони домагатимуться смертної кари для п'яти осіб, які нібито задіяні у вбивстві журналіста Джамала Хашокджі. Про це повідомляє CNN.

Загалом 11 людям були пред'явлені звинувачення, повідомляє прокуратура Саудівської Аравії, додавши, що п'ять осіб, яким загрожує смертна кара, були безпосередньо залучені до віддання «наказу та вчинення злочину».

Прокуратура також поділилася подробицями вбивства журналіста, заявивши, що Хашокджі​ був убитий після «бійки та сварки» в саудівському консульстві в Стамбулі. Його зв'язали і через ін’єкцію ввели передозування заспокійливим засобом, який його вбив. Потім тіло журналіста було порубано і віддано місцевому співробітнику, сказав прокурор.

Саудівська прокуратура додала, що колишній заступник начальника розвідки Саудівської Аравії Ахмед аль-Ассірі замовив місію змусити Хашокджі повернутися до Саудівської Аравії та сформував команду з 15 осіб.

За словами прокурора, вони були розділені на три групи: команда переговорів, розвідувальна група та матеріально-технічна команда. Наказ про вбивство вийшов від керівника групи переговорів.

Міністр закордонних справ Туреччини назвав пояснення саудитів "незадовільними".

"Ми вважаємо, що вжиті кроки є позитивними, але незадовільними, - заявив міністр Мельвут Чавушоглу на прес-конференції в Аланії. Він звернувся до Саудівської Аравії з вимогою про надання більшої інформації, включаючи місцезнаходження решток Хашокджі, повідомляє The New York Times.

Кронпринц Саудівської Аравії не знав про операцію, заявив представник прокуратури, під час прес-конференції в столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді. Про це пише Washington Post.

Чиновники в декількох країнах заявили, що навряд чи Хашокджі міг бути вбитим без знання кронпринца Мохаммеда бін Салмана, де-факто лідера Саудівської Аравії. Але ніяких остаточних доказів не виявлено, які б вказували на те, що Мохаммед замовив операцію. Саудівські чиновники заперечують, що кронпринц певним чином відповідальний за смерть Хашокджі, повідомляє видання.

Дивіться також: Вибори в "ДНР" та "ЛНР" - це частина гібридної війни - президент Парламентської асамблеї НАТО

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG