Спеціальні потреби

Долю Савченко могли повторити ще багато українців – адвокат Надії


Адвокат Надії Савченко Марк Фейґін, який перебуває у Вашингтоні, каже, що на рішення Кремля у справі Савченко може вплинути «політичний тиск».

«Я, чесно кажучи, з несхваленням ставлюся, коли Савченко називають просто заручником. Йде війна, а тут заручники. Цей термін є компромісним по відношенню до Кремля, який не визнає своєї участі у збройному конфлікті на сході України і таким чином не діють умови Женевської конвенції», - відзначив Фейґін.

«Якщо її визнають військовополоненою, то на території Росії її судити буде не можна. Це не передбачає ні Женевська конвенція, ні Третя Женевська конвенція, ні додатковий до неї протокол. Військовополонених просто обмінюють. Вони не підлягають військової юстиції. Якщо вона військовополонена, то її треба повернути стороні конфлікту, який вона представляє», - говорить адвокат.

Фейґін не вважає, що українська влада не достатньо працює над звільненням Савченко та інших бранців

Погоджена у підкомітеті Комітету Палати представників із закордонних справ резолюція із закликом до негайного звільнення Надії Савченко теж може допомогти справі– вважає Фейґін.

Він також відзначив, що Путін особисто обіцяв Меркель, Олланду і Порошенку звільнити Надію Савченко.

Фейґін називає Савченко символом непокірної України по відношенню до імперської Москви та говорить, що її звільнення дасть надію на звільнення Сенцова, Миколи Карплюка, Виготського, Литвинова та інших.

При цьому він заявив, що утримання Савченко може бути одним із козирів Кремля на випадок відновлення активних бойових дій на сході. Якщо ж війни не буде – зникне і сенс утримувати її.

Мама Савченко: "Путін не зможе заставить Надю працювати на них". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

«Проблема Савченко буде вирішуватися в контексті великої війни. Якщо її не буде, то який сенс тримати Савченко та інших українських громадян, які опинилися в результаті конфлікту у Росії під слідством?», - відзначив Фейґін.

Фейґін також заявив, що не має точної цифри українських громадян, які утримуються в російських тюрмах.

«Росія приховує наявність цих військовополонених, бо не зрозуміло, чому вони опинилися в Росії. Справа Савченко чим допомогла? Була початкова позиція, що давайте брати військовополонених, перекидати через кордон, типу вони самі перейшли кордон під виглядом біженців та залучати їх до кримінальної відповідальності».

Між тим скандал навколо Савченко – вважає Фейґін – міг позбавити багатьох українців від повторення її долі.

"Раша Тудей" працює з людьми, як секта - колишня ведуча. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:23 0:00

«Тим, що нам вдалося підняти публічний скандал у зв'язку з переміщенням Савченко з полону фактично відразу безпосередньо у Воронезькое СІЗО через готель «Євро», де її під охороною тримали, цей процес загальмувало. Неможливо пояснювати, що один, другий, десятий - всі з полону біжать у Росію від війни. Не працює ця схема. Вона поламалася».

Також Фейґін не вважає, що українська влада не достатньо працює над звільненням Савченко та інших бранців.

«Тут дві сторони. І друга сторона абсолютно неадекватна. Вона не готова слухати жодні раціональні аргументи. Якби ми говорили, що тільки українська сторона, президент Порошенко, його адміністрація не можуть домогтися її звільнення, але ж глави держав, урядів Заходу не можуть добитися. Що вони гірше чи що? Ні. Це така ситуація».

Дивіться також : Кремль "просто відпустить" Савченко?

Кремль "просто відпустить" Савченко? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.
XS
SM
MD
LG