Спеціальні потреби

Процедура видачі Надії Савченко почалася – Фейґін


Надія Савченко

Процедура видачі української льотчиці Надії Савченко, засудженої в Росії у справі про вбивство журналістів ВГТРК в Донбасі влітку 2014 року до 22 років, почалася.

Про це повідомляє новинна агенція РБК, посилаючись на адвоката Марка Фейґіна.

«Заяву Савченко про її згоду на видачу для відбування покарання в Україні я отримав ще 7 квітня і тоді ж передав Мін'юсту України, який зробив запит на адресу міністерства юстиції Росії відповідно до конвенції 1983 року про видачу засуджених», – цитує РБК Марка Фейґіна.

У середу, 27 квітня, Надія Савченко, за словами її сестри Віри Савченко, отримала відповідні документи на оформлення за процедурою видачі, що підтверджує, що процедура запущена. Конвенція про видачу засуджених передбачає, що рішення про передачу Савченко для відбування покарання в Україні повинен ухвалити суд, нагадав Фейґін.

Дата суду поки що не відома і може знадобитися певне процесуальне рішення для того, щоб визначити, який суд має ухвалювати рішення щодо Савченко, уточнив адвокат. Рішення має ухвалювати суд за місцем відбування покарання, але Савченко поки що не етапована в колонію, тому може бути вирішено, що її справа буде розглянута за місцем перебування в СІЗО, додав Фейґін.

Савченко, як і раніше, утримується в слідчому ізоляторі в Новочеркаську, і рішення буде ухвалювати місцева суд, припустив Фейґін.

Адвокат при цьому уточнив, що початок процедури видачі не перешкоджає тому, що теоретично Савченко можуть помилувати, що звільнило б її від відбування покарання в Україні, однак це прерогатива президента Росії.

Конвенція про передачу засуджених осіб від 1983 року передбачає передачу особи, засудженої на території однієї сторони, для відбування покарання на території іншої сторони, запит про передачу може бути зроблений або країною винесення вироку, або країною його виконання.

Дивіться також: Уряд Гройсмана керований олігархами, але здатний на добрі справи - Соболєв

Уряд Гройсмана керований олігархами, але здатний на добрі справи - Соболєв. Відео.
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:10 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG