Спеціальні потреби

Актуально

Діаспора не вдоволена листом-відповіддю Януковича

Українська діаспора у США вирішила зустріти Віктора Януковича у Нью-Йорку - акцією протестів. Співорганізатор акції, Український конгресовий комітет Америки, саме таким чином вирішив показати свою незгоду з деякими політичними кроками української влади. І це – попри лист, яким президент України намагався піти назустріч діаспорі. Детальніше про це в інтерв`ю з одним з лідерів діаспори у США – керівника Інформаційної служби Українського конгресового комітету Америки Михайлом Савківим. З ним розмовляв Руслан Петричка.


Український конгресовий комітет Америки вже дав відповідь на листа, отриманого від президента Віктора Януковича. Нижче подаємо текст листа-відповіді (збережено мову оригіналу).

22 вересня 2010 року

Достойний Пане Президенте!

Через Посольство України у Вашінґтоні одержали Вашого листа, за що ми вдячні. Дозвольте на початку сказати, що саме одержання листа виповнило нас великою надією не тільки на діалог з теперішньою владою в Україні на чолі з Вами, але також на велику зміну у курсі політики України під час Вашого президентства. Ми живемо подіями в Україні та заходами, які мають відношення не тільки до її мешканців, але також до українців, де би вони не проживали. Від самого початку нашої організації Україна була основним предметом зацікавлення, а тим більше від моменту проголошення її незалежності та нових можливостей розвитку для нашого народу.

Тому прийміть від нас вислови глибокого розчарування і здивування, після прочитання самого тексту Вашого листа. Наприклад, Ви запропонували розв’язати такі болючі проблеми, як сьогоднішнє невизнання Вашою адміністрацією Голодомору геноцидом нашого народу. Хоч ми вітаємо відновлення підрозділу про Голодомор на веб-сайті Президента, але є приголомшені тим, що всі згадки про ґеноцид нашого народу були відредаговані.

Також ми є стурбовані безправною поведінкою СБУ, щодо Музею меморіалу „Тюрма на Лонcького” і його керівника та переданням цих питань теперішньому керівнику Інституту національної пам’яти. Ви призначили Валерія Солдатенка керівником цього надважливого інституту, знаючи його сумнозвісне минуле та його сьогоднішні упередження проти власне цих білих плям у нашій історії - трагічний Голодомор та славну визвольну боротьбу ОУН-УПА. Вже після свого призначення пан Солдатенко висловив свої упередження в парі зі своєю заявою, що він комуніст від 1969 року і похвалився, що ніколи не зрікся свого парт-квитка. Як зрозуміти не тільки таке призначення, але і доручення йому найсуттєвіших питань, які сьогодні нас розділяють?
Хоч Ви у Вашому листі не згадали дуже болюче для нас питання, але слід нам піднести справу українофобного міністра освіти Дмитра Табачника. Десятиліттями, анти-українська радянська пропаганда спотворювала історію України. Сьогодні, міністер Табачник продовжує таку анти-українську політику і поширює атаки проти не тільки самої держави, але у наслідок його деструктивних дій підриває Ваше Президентство! Ми вірили, що Президент, щонайменше звільнить цього українофоба, але на жаль, так не сталось. Хіба для Президента такі підривні дії є припустимі?

При цій нагоді, прошу прийняти запевнення, що ми і далі працюємо „за процвітання і добробут нашої землі, за те, щоб світ поважав Україну” і тому ми не можемо підтримувати Вашу політику, яку вважаємо не на користь нашого народу.

Ми не втрачаємо надії, що Ви зрозумієте помилковість Ваших сьогоднішніх позицій, що Ви приймете тягар чесної служби нашому народу в Україні та поза, та конкретними діями проявите зміну у Вашому політичному курсі в сторону конструктивних дій в гуманітарній та економічній площинах. Росія це сусід України з яким у нас довга історія поневолення і переслідування. З Росією треба жити в згоді, не забуваючи цієї історії. З такими як Валерій Солдатенко, Дмитро Табачник, Ви до такого зрозуміння не можете дійти.

При цій нагоді відповідаємо також на запрошення взяти участь у зустрічі з Вами. Українська Громада в США завжди надавала всі можливі способи підтримки для зміцнення незалежної і демократичної української держави та допомогала українській нації досягнути чесного, справедливого і рівного ставлення серед держав, як члена сім'ї суверенних народів. Ми, як і раніше, залишаємося стійко відданими справі захисту інтересів українського народу, і продовжуватимемо це робити. Наша об’єднана Українська Громада в США -- Українська Американська Коордиційна Рада, Український Народний Союз, Cоюз Українок Америки, Союз Українських Католиків Америки «Провидіння», та Нова Українська Хвиля -- радо з Вами зустрічатимемося для корисного діалогу тоді, коли ми відчуємо від Вас щире піклування українським народом та його проблемами.

З повагою,

За Крайову Екзекутиву УККА,

Тамара Олексій
Президент

Марійка Дупляк
Екзекутивний секретар

Всі новини дня

Українки у США друкують та продають футболки з відомою маркою Укрпошти. Відео

Українки у США друкують та продають футболки з відомою маркою Укрпошти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:51 0:00

Українці у США вболівають за Україну та як можуть наближають перемогу у війні. Мар’яна та Аня вирішили друкувати та продавати футболки з відомою маркою Укрпошти, на якій зображений затоплений крейсер Москва. З ними спілкувалася Ірина Соломко.

Історія родини з Ірпеня: “Не боїшся, що тебе вбʼють, боїшся, що тобі знову доведеться тікати”. Відео

Однією з початкових цілей Росії було захопити Київ за декілька днів. В перші тижні повномасштабного вторгнення окупаційні війська зайшли в міста поблизу української столиці. Серед інших громад, від російської армії сильно постраждав Ірпінь. Деталі – від Анни Чернікової.

Колишній міністр закордонних справ Литви: «Для НАТО прийшов час себе показати». Відео

У Литві відзначають посилення сил НАТО на східному фланзі - про це в інтерв’ю Голосу Америки розповів колишній міністр закордонних справ цієї країни Лінас Лінкявічус. Він також порівняв НАТО з Феррарі, яка задовго стоїть у гаражі.

Скільки HIMARS потрібно Україні для переваги? - оцінка генерала Годжеса. Відео

Скільки HIMARS потрібно Україні для переваги? - оцінка генерала Годжеса. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:38 0:00

Чого Україні можна очікувати від саміту НАТО – подробиці. Відео

Чого Україні можна очікувати від саміту НАТО – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:03 0:00

У Мадриді розпочався саміт НАТО. Напередодні Володимир Зеленський провів телефонну розмову з генсеком Альянсу Єнсом Столтенберґом - і наголосив на важливості потужної протиракетної оборони для України.

Більше

XS
SM
MD
LG