Спеціальні потреби

СБУ присоромили за видалений (?) твіт, який висміював інформацію про таємні тюрми


ФОТО: Прапор України у селищі Луганське, лютий 2015-го року
СБУ перетворило на жарт добре задокументовані випадки катувань у таємних тюрмах

Служба безпеки України у четвер нібито опублікувала, а потім видалила графічне зображення-мем, яке іронізувало над заявами міжнародних правозахисних організацій про викрадення та утримання СБУ у таємних в'язницях ряду осіб. На це звернув увагу журналіст "Радіо Свобода" Крістофер Міллер, який також опублікував скріншот нібито видаленого твіта.

В СБУ наявність «таємних в’язниць» спростовують

Зображення буцімто оприлюднене СБУ містить кадри із бойовика "Загін самогубців" із приписом "Бранці таємної в'язниці СБУ".

На час написання матеріалу, СБУ не відповіло на запит "Голосу Америки" у Twitter щодо того, чи дійсно у Twitter відомства було оприлюднено назване зображення.

"Хворим жартом" назвав публікацію (?) твіта Крістофер Міллер.

"СБУ перетворило на жарт добре задокументовані випадки катувань у таємних тюрмах", - пише журналіст.

"Українська секретна служба жартує про свої таємні тюрми. Тортури та порушення прав людини це не смішно, гади", - також відзначив з даного приводу відомий український журналіст-міжнародник Максим Еріставі, який пізніше похвалив СБУ за видалення твіта.

"Без вибачень цього не достатньо", - додав журналіст.

Раніше Міжнародна Амністія та Варта Прав Людини у спільній заяві повідомили, що нові дані підтвердили звинувачення у насильницьких викраденнях та утриманні у таємних місцях осіб службовцями СБУ.

Нова інформація підтверджує, кажуть правозахисники, що принаймні п’ятеро зниклих людей досі утримуються у таємній в’язниці в Харкові – одній з тих, про які повідомляли захисники раніше у спільному звіті від 21 липня «Вас не існує. Свавільні затримання, насильницькі зникнення та тортури на Сході України».

В СБУ наявність «таємних в’язниць» спростовують.

Дивіться також: Віце-президент США показав, як Європа ризикує опинитись у залежності від Росії

  • 16x9 Image

    Олексій Кузьменко

    Коли я представляю себе людям, яким хочу сподобатись, кажу, що вільно сідаю на шпагат. Після цього додаю (якщо ще є кому), що я журналіст-розслідувач. Обидві тези – майже правда. У відповідь мене, буває, питають, чи я пишу про спортивну гімнастику.

    Журналіст, синхронний перекладач у команді Української служби. Людина з фантастичною пам’яттю щодо того, хто винен мені гроші, а також усіляких фактів, які мене цікавлять. Затятий фізкультурник, бігун, колекціонер кіно-плакатів та власник низки музичних інструментів, на яких не вмію грати.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG