Спеціальні потреби

«США повинні розглянути надання Україні летального оборонного озброєння» - генерал Скапарротті


Кертіс Скапарротті

НАТО, і США зокрема, мають продемонструвати силу, щоб стримувати російську агресію, - вважає верховний головнокомандувач ОЗС НАТО у Європі генерал США Кертіс Скапарротті.

Виступаючи на слуханнях, присвячених аналізу російського війська, які проходили в комітеті Палати представників Конгресу США з питань збройних сил, генерал Скапарротті заявив про необхідність модернізувати американські війська, посилити роботу розвідки та сформувати інформаційну політику на зразок тієї, що працювала в час «холодної війни».

Під час слухань, конгресмен від штату Вашингтон Адам Сміт підняв питання України.

«Як ми можемо краще допомогти Україні боротися з російськими ставлениками на сході і також як посилити їхній уряд, який, як я розумію, грає за правилами корупції та неефективності, що є частиною проблеми».

Генерал Скапарротті сказав, що був в Україні двічі – на території тренувань та в зоні АТО.

«Я дуже вражений їхнім військом, та його дисципліною. Наша допомога як в плані тренувань, так і в плані обладнання активно використовується. І вони мають велике прагнення навчитись більше.

«Наразі ми залучені до реформування їхнього уряду, системи безпеки, ми маємо продовжувати це», - зазначив верховний головнокомандувач військ НАТО в Європі.

Скапарротті сказав, що не знає, чи варто збільшувати, але корисною була б краща організація урядом планування навчань, з США, з іншими союзниками НАТО. За його словами, є речі, де можна було б краще допомогти українцям удосконалюватись. Українські військові вчаться, і вони стають кращими, - наголосив він.

«У плані озброєння, я особисто вважаю, що ми маємо розглянути смертоносну оборонну зброю для України. Вони воюють проти смертоносного сильного противника, який є насправді російськими ставлениками, і росіяни їм надають деяке найновіше військове обладнання», - каже генерал.

«Отож, ми повинні, на мою думку, підтримати українців, щоб вони мали відповідне озброєння, аби захистити Україну», - заявив Скапарротті.

Конгресмен від Каліфорнії Салуд Карбагал попросив головнокомандувача розповісти комітету, який урядовий підхід міг би ефективно стримувати Росію.

«Росія - це противник, який воює політично, економічно, інформацією. То ж, щоб ми були ефективними, ми повинні відповідати за всіма цими напрямками також. І ми це робили під час «холодної війни». Як уряд ми мали всеосяжну місію у плані Радянського Союзу. Так само ми потребуємо всеосяжної місії сьогодні. Нам потрібні спеціалізовані агенції, як наприклад, головна агенція з інформації, що матиме право інтегруватись в усі міністерства уряду в плані інформативної подачі. Нам потрібен економічний підхід з такою самою всеосяжною місією. Кожне міністерство має спиратися на цей підхід до Росії. І це з метою вплинути на них, щоб не отримати конфлікт, а навпаки, щоб запобігти конфлікту з ними і захистити наші інтереси».

«Чи ми зараз є ефективними?», - запитав конгресмен Карбагал.

«Ми не є настільки ефективними, як могли б бути», - відповів верховний головнокомандувач ОЗС НАТО в Європі Кертіс Скапарротті.

Дивіться також: Як може змінитися американський підхід до ядерної зброї в найближчому майбутньому?

  • 16x9 Image

    Ярина Матвійчук

    Приєдналася до команди «Голосу Америки» у 2014 році. Перед тим працювала в американському журналі National Geographic та на «Радіо Свобода» ведучою та редактором програми «Ранкова Свобода». У Києві волонтерила на «Радіо Марія» та в кіностудії Cinema House Group, у Гавані доглядала за хворими українськими дітьми в рамках проекту «Україна – Куба». Своїм найбільшим хобі вважає 3-річну доньку Марійку та подорожі з родиною. Розповідає, що любить книжки і поважає добре почуття гумору. Рецептом свого життя називає «Похвалу глупоті» Е. Роттердамського. Мріє покататися на всіх видах транспорту та спробувати їжу різних народів світу.

Facebook Forum

Відео

Інтерв'ю із Оленою Шуляк. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:31 0:00
XS
SM
MD
LG