Спеціальні потреби

Актуально

Школи у США – вічне змагання за академічну рівність

Проблеми освіти притаманні будь-якому суспільству. У США вони особливо помітні у злиденних районах країни. Хоча містечко Александрія, у штаті Вірджинія, вважається осередком середнього класу, одна з місцевих шкіл суттєво відстає за академічними показниками. У чому полягає брак успіху?

«Сьогодні вечорі ми змагаємося з Гейфілд. Як і у
всіх школах цієї ліги, її гравці -- білі. Вони не мусять турбуватися питанням раси. А ми повинні. Але завдяки цьому ми сильніші».

Це – уривок із кінокартини двохтисячного року «Пам’ятайте Титанів». «Титани» -- назва спортивної команди школи Вільямса, яка в 1971 році здобула широкий розголос, коли її расово-мішана команда з американського футболу виграла першість штату.

Сьогодні, 40 років пізніше, школа Вільямса є ще більш розмаїтою, завдяки напливу іммігрантів.

Керівник громадських шкіл у Вірджинії Мортон Шерман каже, що ця школа це обличчя і голос Америки. Тут чудові учителі та діти, які наполегливо працюють.

Минулого року 84% випускників вступили в університет. Однак загалом, 10-13%, переважно представники етнічних меншин, покидають школу.

Вільямс займає одне з найнижчих місць серед шкіл Вірджинії, коли йдеться про успіх учнів.

Учениця Філомена Рейс каже, що багато дітей не вміють читати і, що їм бракує певності у собі:

«Вони приїхали з іншої країни і не знають мови. Їм говорять, що вони не вивчать мови, бо вони дурні. Їм говорять, що іспаномовні нічого не варті».

Філомена прибула до Сполучених Штатів п’ять років тому з Центральної Америки. Англійською не володіла. Однак тепер вона пише авторську колонку для шкільної газети, за що завдячує своїй мамі.

Але далеко не всі діти користуються підтримкою родини, каже шкільний радник Ґвадалупе Сільва-Краус:

«Вони плачуть, і плачуть від серця. Вони намагаються не бути немовлятами, але в багатьох відношеннях вони все ще діти. Вони стараються бути дорослими в чужій країні, але вони не знають як».

Сільва-Краус каже, що батьки-іммігранти часто працюють на двох роботах і не мають часу для своїх дітей. Тому діти шукають уваги і любові поза домом.

Рафаєл Лопез, який цього року закінчує школу каже, що колись недбав, прогулював. Тепер він надолужує пропущене, бо хоче вступити в коледж. Він складає на учнів вину за проблеми школи. «Вони не ходять на навчання, пропускають уроки», каже він.

А от учень-виходець з Єгипту Бандер каже не складати вину на дітей, бо це їх сім’ї винні:

«Вони хочуть, щоби їхні діти кинули школу і йшли працювати, щоби могти платити за квартиру».

Деякі учні з високими оцінками вважають, що школа ними нехтує.

Учениця Кетрин каже, що хотіла зосередити увагу на навчанні, але не могла, бо в класі панував гамір і часто учителі не приділяли достатньо уваги учням.

Учитель Ґреґорі Болдвин винить за недоліки схвалений за президента Джорджа Буша молодшого закон, який вимагає, щоби всі учні складали однакові іспити:

«Діти є щось більше ніж результат іспиту. Ми не вважаємо, що цей підхід – один іспит для всіх – спрацьовує».

Керівник громадських шкіл штату Вірджинія Мортон Шерман є під тиском домогтись кращих результатів на всезагальних іспитах. Проте, багато учителів кажуть, що тут йдеться не про одну середню школу, а про те, що обличчя Америки міняється, і необхідно запровадити нову систему освіти, яка враховувала б ці зміни.

Всі новини дня

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо прибув до Києва з неоголошеним візитом

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо відвідує Стіну пам’яті, щоб вшанувати пам’ять загиблих українських воїнів, Київ, Україна, субота, 10 червня 2023 року. (Валентин Огіренко/AP)

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо прибув до Києва для переговорів з президентоом Володимиром Зеленським та керівництвом країни у той час, як влада займається евакуацією людей, які постраждали після руйнування гігантської дамби Нової Каховки.

Неоголошений візит канадського прем’єра, якого в поїздці супроводжує віце-прем’єр-міністерка Христя Фріланд, яка походить з української родини, у Канаді розглядають як жест солідарності з Україною, яка, за повідомленнями, має розпочати довгоочікуваний контрнаступ, щоб звільнити від російської армії східні та південні регіони країни.

Заступник міністра закордонних справ України Андрій Мельник зустріч канадську делегацію на вокзалі у Києві.

«Ласкаво просимо в Україну, пане прем’єр-міністре Джастіне Трюдо», - написав Мельник у Twitter.

У Києві Трюдо розпочав свій візит із участі у покладанні вінків до Стіни пам’яті захисників України. Як зауважують журналісти, що висвітлюють візит для західних аудиторій, за кілька хвилин до того, як Трюдо прибув на церемонію, у Михайлівському Золотоверхому монастирі проходив похорон і повз Стіну пам’яті пройшла військова похоронна процесія.

Кореспондент канадського видання Globe and Mail опублікував у своєму твіті фотографію, як канадські урядовці оглядають російську військову техніку, виставлену на Михайлівській площі Києва.

«Прем'єр-міністр Канади Трюдо та віце-прем'єр Фріланд оглядають знищену російську військову техніку, виставлену в центрі Києва», – твітить журналіст.

Це другий приїзд Трюдо до України після того, як Росія почала своє широкомасштабне вторгнення в лютому 2022 року.

Під час свого останнього візиту трохи більше року тому він відновив роботу посольства Канади в Києві та вперше з початку війни зустрівся із президентом Зеленським особисто. Трюдо та Зеленський також зустрілися минулого місяця на полях саміту G7 у Хіросімі, в Японії, де Зеленський просив більшої підтримки західних союзників для захисту своєї країни.

Перед прибуттям канадської делегації в суботу Зеленський поінформував прем'єр-міністрів Японії та Нідерландів про рятувальні операції на півдні країни та про те, яка гуманітарна допомога потрібна.

У квітні Міністерство оборони Канади оголосило про новий пакет військової допомоги Україні на 39 мільйонів канадських доларів (понад 28,8 млн доларів США).

У міністерстві повідомили, що всі вісім бойових танків Leopard 2, переданих Канадою Україні, вже були доставлені до Польщі, а також що Канада направила трьох інструкторів для навчання українських танкістів.

На початку травня президент України Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо, під час якої, за його словами, йшлося про програму довготермінової оборонної співпраціміж країнами.

ООН: гуманітарна ситуація в Україні «надзвичайно» погіршилася після руйнування дамби Каховської ГЕС

Евакуація місцевих жителів із затопленої території після прориву дамби в Новій Каховці під час нападу Росії на Україну, Херсон, Україна, 9 червня 2023 року. REUTERS/Олександр Клименко

Заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань і координатор надзвичайної допомоги Мартін Ґріффітс заявив, що гуманітарна ситуація в Україні «надзвичайно» погіршилася після руйнування дамби Каховської ГЕС.

У п'ятницю, 9 червня, він заявив, що 700 тисяч людей потребують питної води, і попередив, що руйнівні наслідки повені майже неминуче призведуть до зниження експорту зерна, підвищення цін на продукти в усьому світі та зменшення кількості харчів для мільйонів нужденних.

Ґріффітс назвав це «вірусною проблемою».

Україна звинувачує у підриві греблі Каховської ГЕС Росію. Служба безпеки України 9 червня оприлюднила аудіозапис перехопленої розмови, в якій, як стверджується, російський військовий заявляє, що підрив здійснила російська диверсійна група, не усвідомлюючи наслідків. Автентичність розмови підтвердити неможливо.

Українська влада стверджувала раніше, що російські військові ще минулого року замінували ГЕС на випадок українського наступу. Українські представники наголошують, що гребля проєктувалася із величезним запасом міцності проти зовнішніх впливів, і наголошують, що вона була підірвана зсередини.

Кремль називає руйнування греблі «навмисною диверсією» з боку Києва, не уточнюючи при цьому, що саме могло призвести до її руйнування.

Руйнування дамби спричинило затоплення значних територій нижче за течією й обміління водосховища вище. Затоплені десятки населених пунктів, звідки евакуюють людей. При цьому Росія продовжує обстріли Херсонщини на тлі евакуації.

За даними МВС, внаслідок повені загинули щонайменше п’ятеро людей, ще 13 вважають зниклими безвісти. Дані стосуються підконтрольної Україні території. Точні дані щодо того, скільки людей постраждали на окупованій території – наразі невідомі.

Джамала про культуру, музичний активізм та як говорить з синами про війну в інтервʼю Голосу Америки. Відео

“Перемога – це повне повернення наших територій”, – переконана українська співачка Джамала. За її словами, оскільки наразі немає ніяких безпекових гарантій для України, українці мають захищати себе самі. Про це переможниця Євробачення заявила в інтерв’ю «Голосу Америки» у Нью-Йорку.

Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Відео

Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Передовсім він зосереджений на підсиленні протиповітряної оборони.

Американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Відео

Тим часом американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Видання Нью-Йорк Таймс пише, що американські супутники з інфрачервоними сенсорами зафіксували вибух на Каховській ГЕС перед її руйнуванням.

Більше

XS
SM
MD
LG