Спеціальні потреби

Шварцкопф, який командував «Бурею в пустелі», помер у віці 78 років


Генерал армії у відставці Норман Шварцкопф, який командував міжнародною коаліцією на чолі з США, яка змусила Ірак вивести свої війська з Кувейту в 1991 році, помер у віці 78 років.

Шварцкопф помер у четвер 27 грудня від ускладнень після пневмонії в місті Тампа, штат Флорида.

Відзначений численними нагородами за участь у бойових діях у В'єтнамі, Шварцкопф отримав прізвисько «штормовий Норман» за його вибуховий темперамент. У 1991 році він очолив операцію «Буря в пустелі», завдяки якій армія іракського диктатора Саддама Хусейна була вигнана з Кувейту.

Шварцкопф проживав в Тампі, де розташована штаб-квартира Центрального командування США, яке він очолював до відходу у відставку. Це командування відповідає за управління американськими військами у своїй зоні відповідальності, яка охоплює близько 20 країн - від східного Середземномор'я й Африки до Пакистану.

Шварцкопф пішов у відставку з активної військової служби у другій половині 1991 року. Кружляли чутки, що після війни в Перській затоці він може піти в політику, але цього не сталося.

У заяві Білого дому зазначається, що спадщиною генерала «буде країна, яка стала більш безпечною, завдяки його патріотичному служінню».
XS
SM
MD
LG