Спеціальні потреби

Актуально

Верховний суд США: чого очікувати від нової сесії

Судді Верховного суду США (архівне фото)

На черговій сесії Верховний суд розгляне справи про профспілки, расовий фактор при прийомі до вузів і вибори.

Верховний суд США, який в червні виніс соціально вагомі рішення, що стосуються одностатевих шлюбів та реформи системи охорони здоров'я, відновив роботу після тримісячної перерви.

Дев'ять суддів, п'ять з яких призначені президентами-республіканцями, а чотири - президентами-демократами, приступив до розгляду справ у понеділок. На думку експертів, в ході нинішньої сесії Верховного суду від нього не слід очікувати відносно ліберальних рішень, як це було під час попередньої.

ЗМІ оприлюднили деякі справи, які вже включені або, ймовірно, будуть включені до порядку денного чергової сесії Верховного суду.

Профспілки

У справі «Фрідрікс проти Каліфорнійської асоціації вчителів» суд розгляне питання про те, чи можуть профспілки, які об'єднують працівників державного сектора, вимагати від них сплати внесків на укладення колективних договорів, якщо вони не поділяють позицію профспілки.

Політика позитивних дій (Affirmative Action)

У справі «Фішер проти Університету Техасу в Остіні» оскаржується конституційність врахування раси в процесі прийому студентів до коледжів та університетів. Чотирнадцята поправка до Конституції забезпечує «рівний захист» всім громадянам, і в ході даного процесу суду належить встановити, чи створює прийняття до уваги расову приналежність абітурієнтів несправедливі переваги для представників деяких расових груп.

Голосування і розподіл округів

У справі «Евенвел проти Еббота» суду належить вирішити, чи приводять прийняті методи розмежування виборчих округів до ситуації, в якій позиція іспаномовних громадян отримує несправедливу перевагу, а голоси консервативних виборців втрачають значимість. Чотирнадцята поправка до Конституції про «рівний захист» громадян лежить в основі політики «одна людина - один голос», і суд повинен встановити, в яких випадках діючі принципи накреслення виборчих округів несправедливо надають більше ваги позиції певних груп населення при голосуванні.

Аборти

Один із законів Техасу обмежує доступ до послуг пов’язаних з абортіами і, на думку деяких, скорочує можливості жінок з безпечного переривання вагітності. Противники цього закону вважають, що його метою швидше є закриття клінік, ніж забезпечення захисту здоров'я жінок.

Поточна сесія Верховного суду США завершиться в червні 2016 року.

Дивіться також: Портрет Путіна з гільз привезли у Вашингтон

Портрет Путіна зроблений із гільз привезли до США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00


Всі новини дня

Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео

Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.

ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео

Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?

Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Судно New Victory під прапором Белізу перевозить зерно в рамках Чорноморської зернової ініціативи ООН, протока Босфор у Стамбулі, Туреччина, 12 травня 2023 року. REUTERS/Yoruk Isik

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.

Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.

Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.

“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.

“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.

Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.

“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.

Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.

Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.

“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.

У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.

За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.

Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео

Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?

Більше

XS
SM
MD
LG