Спеціальні потреби

Верховний суд США: чого очікувати від нової сесії


Судді Верховного суду США (архівне фото)

На черговій сесії Верховний суд розгляне справи про профспілки, расовий фактор при прийомі до вузів і вибори.

Верховний суд США, який в червні виніс соціально вагомі рішення, що стосуються одностатевих шлюбів та реформи системи охорони здоров'я, відновив роботу після тримісячної перерви.

Дев'ять суддів, п'ять з яких призначені президентами-республіканцями, а чотири - президентами-демократами, приступив до розгляду справ у понеділок. На думку експертів, в ході нинішньої сесії Верховного суду від нього не слід очікувати відносно ліберальних рішень, як це було під час попередньої.

ЗМІ оприлюднили деякі справи, які вже включені або, ймовірно, будуть включені до порядку денного чергової сесії Верховного суду.

Профспілки

У справі «Фрідрікс проти Каліфорнійської асоціації вчителів» суд розгляне питання про те, чи можуть профспілки, які об'єднують працівників державного сектора, вимагати від них сплати внесків на укладення колективних договорів, якщо вони не поділяють позицію профспілки.

Політика позитивних дій (Affirmative Action)

У справі «Фішер проти Університету Техасу в Остіні» оскаржується конституційність врахування раси в процесі прийому студентів до коледжів та університетів. Чотирнадцята поправка до Конституції забезпечує «рівний захист» всім громадянам, і в ході даного процесу суду належить встановити, чи створює прийняття до уваги расову приналежність абітурієнтів несправедливі переваги для представників деяких расових груп.

Голосування і розподіл округів

У справі «Евенвел проти Еббота» суду належить вирішити, чи приводять прийняті методи розмежування виборчих округів до ситуації, в якій позиція іспаномовних громадян отримує несправедливу перевагу, а голоси консервативних виборців втрачають значимість. Чотирнадцята поправка до Конституції про «рівний захист» громадян лежить в основі політики «одна людина - один голос», і суд повинен встановити, в яких випадках діючі принципи накреслення виборчих округів несправедливо надають більше ваги позиції певних груп населення при голосуванні.

Аборти

Один із законів Техасу обмежує доступ до послуг пов’язаних з абортіами і, на думку деяких, скорочує можливості жінок з безпечного переривання вагітності. Противники цього закону вважають, що його метою швидше є закриття клінік, ніж забезпечення захисту здоров'я жінок.

Поточна сесія Верховного суду США завершиться в червні 2016 року.

Дивіться також: Портрет Путіна з гільз привезли у Вашингтон

Портрет Путіна зроблений із гільз привезли до США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00


XS
SM
MD
LG