Спеціальні потреби

Американцям подобаються лише окремі положення медичної програми Обами


Згідно з опитуванням громадської думки, більшість американців виступає проти запропонованої президентом Бараком Обамою реформи медичної опіки, хоча вони підтримують більшість її положень. Опитування в цій справі проведено минулого тижня.

Передбачається, що цього тижня Верховний суд США винесе рішення у справі застережень щодо президентської ініціативи.

У центрі програми президента Обами є так званий «індивідуальний мандат». Він вимагає, щоб кожен американський громадянин мав медичне страхування, починаючи з 2014 року. Якщо ні, він платитиме штраф.

Згідно з опитуванням, що його провело інформаційне агентство Ройтерс, 61 відсоток американців є проти індивідувального мандату, тоді як 39 відсотків підтримують цю пропозицію. Опоненти нинішньої програми медичного страхування кажуть, що уряд не може змусити людей придбати медичне страхування та що він втручатиметься у рішення лікарів в індивідуальних випадках.

Проте інші аспекти програми президента Обами мають сильну підтримку серед населення. 82 відсотки респондентів виступають проти цього, щоб страхувальні компанії відмовляли людям, у яких є раніше існуючі медичні проблеми. 61 вісоток підтримує те, щоб діти і молоді люди віком до 26 років залишалися на страхуванні батьків.

Поки що неофіційний президентський кандидат від Республіканської партії Мітт Ромні обіцяв відкликати вже схвалений Конгресом закон, якщо у листопаді його оберуть президентом. Він закликав до двопартійних зусиль для виправлення того, що погане в американській ситемі медичної опіки.

Проте президент Обама заявив, що за зразок реформування медичної опіки він узяв програму, яку було прийнято у штаті Массачусетс, коли губернатором штату був саме Ромні. Президент Обама захищає цілість своєї програми.
XS
SM
MD
LG