Спеціальні потреби

Верховний суд США визначає межу між приватністю і свободою висловлювання


У середу Верховний суд США – у новому складі – почав розгляд однієї із найбільш контроверсійних справ. Судді мають визначити, чи захищені першою поправкою до Конституції про свободу слова образливі демонстрації, які влаштовує одна релігійна організація під час похорону військових. Позов до суду проти демонстрантів подав батько солдата, який загинув в Іраку. Позивач порівнює демонстрації з психологічним тероризмом і наполягає, що сектанти порушують приватність його родини. Втім, члени церкви висловлюють задоволення з приводу гибелі солдатів, вважаючи, що вони розплачуються своїм життям за толерантність американців до гомосексуалістів.

Фред Фелпс та його однодумці з баптистської церкви Вестборо у Канзасі їздять країною і влаштовують демонстрації під час похоронів солдатів. Вони переконані, що американські військовослужбовці захищають грішну націю.

Ал Снайдер, син якого загинув в Іраку, каже, що виступи демонстрантів пертворили погребальну церемонію на жахіття:

«Вони стояли за 10 метрів від входу в церкву, тримаючи плакати з написом “Бог вас ненавидить”, “Ви в пеклі”».

Снайдер подав позов проти Фелпса та його церкви, кажучи, що демонстрація порушила приватність його сім’ї і нанесла їм емоційну травму. Однак апеляційний суд постановив, що дії демонстрантів захищені першою поправкою до Конституції про свободу висловлювання.

Зараз Верховний суд США має вирішити, що у цій справі важливіше – приватність чи свобода висловлювання.

Якщо Верховний суд прийме рішення на користь Фелпса, то Конгрес може взяти ініціативу у свої руки і прийняти закон, який регулюватиме місця проведення демонстрацій.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG