Спеціальні потреби

Уже друга особа свідчила проти Тимошенко у справі про вбивство Щербаня


Ще один свідок дав свідчення проти колишнього прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко про її причетність до вбивства в 1996 році впливового донецького політика і бізнесмена Євгена Щербаня. Попри очікування, допит відбувся без присутності підозрюваної. Захист лідера опозиції називає свідчення сумнівними.

Свідок звинувачення Сергій Зайцев твердить, що був особисто знайомий із тодішнім прем’єр-міністром Павлом Лазаренком і його помічником Петром Кириченком. Мовляв, саме від останнього він і дізнався, що Лазаренко заплатив три мільйони доларів за вбивство донецького бізнесмена, з яким у Тимошенко в ті часи були неприязні стосунки.

У Генпрокуратурі назвали свідчення Сергія Зайцева «чіткими та послідовними». Заступник начальника Головного управління з розслідування особливо важливих справ ГПУ Олег Пушкар зазначив, що свідок розповів про обставини, які йому стали відомими від інших осіб, і його слова вкладаються у версію слідчих:

«Захист намагається дискредитувати свідка, аби ніхто не звернув уваги на такі важливі факти, які озвучив Зайцев, про те, що вбивство замовили Павло Лазаренко і Юлія Тимошенко. З Павлом Лазаренком і Юлією Тимошенко Мільченка познайомив Петро Кириченко, за організацію замовного вбивства сплачувала Юлія Тимошенко».

Натомість захисники Тимошенко як і напередодні говорять, що свідчення Сергія Зайцева не можна вважати за докази. Той, мовляв, розповідає про справу зі слів інших людей, зокрема Петра Кириченка. Та й з його слів випливає, що вбивство замовила і оплатила не Тимошенко, а помічник Павла Лазаренка.
Свідок звинувачення Сергій Зайцев твердить, що був особисто знайомий із тодішнім прем’єр-міністром Павлом Лазаренком і його помічником Петром Кириченком. Мовляв, саме від останнього він і дізнався, що Лазаренко заплатив три мільйони доларів за вбивство донецького бізнесмена, з яким у Тимошенко в ті часи були неприязні стосунки.

Сама Тимошенко не була присутня під час допиту попри те, що напередодні вимагала доставити її до суду. Пенітенціарна служба заявляє, що в останній момент ув’язнена не дала згоди на так зване етапування. Начальник Качанівської виправної колонії Ігор Колпащиков, де відбуває покарання Тимошенко, переконує, що особисто зустрічався з нею з цього питання і намагався отримати її письмову згоду на доправлення її в суд:

«Приблизно о 21.30 я прибув у Центральну клінічну лікарню з метою роз’яснити засудженій порядок етапування та час. Її цікавило, скільки часу це може зайняти. Я відповів, що 6-7 годин. Після цього вона зробила чергову заяву про те, що її вивезення буде тортурами і порушенням закону, за яке ми, начебто, потім відповідатимемо. У зв’язку з цим, позиція засудженої та її відмова від етапування знову була заактована. А таку її поведінку ми розцінюємо як намагання влаштувати черговий скандал навколо себе».

Дочка Тимошенко Євгенія переконує у протилежному. Мовляв, її мама зранку зібрала речі і чекала, коли за нею приїдуть. «Моя мама зібрала речі і вже о четвертій годині ранку була готова для відправки в суд на допит свідка. Однак, за нею ніхто не прийшов . З яких причин це сталося, чому її навіть не поінформували про скасування поїздки, хоча вона вже була зібрана, невідомо», – поскаржилася Євгенія Тимошенко.
XS
SM
MD
LG