Спеціальні потреби

Ренесанс сієрсакера у Вашингтоні?


У північній півкулі літо офіційно скінчилося, і вже скоро літній одяг опиниться на дальніх поличках шаф вже до наступного року. Серед них – літній чоловічій костюм із спеціальної легкої ситцевої тканини, так званий, сієрсакер. Такі костюми, які у минулому переважно носили американські сенатори та конгресмени, після кількох років забуття знову повернулися у сучасну моду.

Ірфан Бейток шиє костюми для найбагатших та найвпливовіших чоловіків Вашингтона з 1970 року.

Сьогодні він працює над літнім костюмом для студента юридичного факультету з південного штату Джорджія, де тепло майже весь рік. Він використовує легку бавовняну тканину, відому під назвою жатий ситець чи сієрсакер, яку британці привезли з Індії майже 300 років тому.

«Це легка тканина, не мнеться і взагалі дуже зручна», – каже Ірфан Бейток

Сієрсакер у минулому мав стародавню індійську та перську назву – шірошекар – у дослівному перекладі «молоко та цукор». Гладенькі білі смуги нагадують поверхню молока, а бугристі та зернисті смуги – цукор. Британці попрацювали над тканиною, втім популярним костюм з неї став саме завдяки американцям. Ірфан Бейток говорить:

«Під час літа цей костюм одночасно і виглядає гарно і дуже зручний. Через вологість та високі температури – це найулюбленіша тканина столиці».

Для сьогоднішніх конгресменів «День ситцевого костюму» - шана минулому. А на початку століття ця легка тканина була дуже популярна серед законодавців, які повинні були носити ділові костюми у вологу спеку столичного літа.

Згодом сієрсакер став обов’язковою частиною гардероба джентльменів із півдня. З появою кондиціонерів ситцевий костюм втратив свої передові позиції, втім досі вважається символом елегантності.

Колишній лобіст, професор Омідвар розповідає:

«Він привертає увагу. Він природно зливається з культурою Палати представників, Сенату, політичних кіл. Ти ніби стаєш одним з них».

Свій перший сієрсакер Омідвар купив за 90 доларів – неймовірна сума у вісімдесятих - щоб піти на прийняття на честь президента Рейгана. Сьогодні навіть пересічні молоді люди можуть дозволити собі цю колишню розкіш – жакет можна купити лише за 60 доларів. Приклад новою популярності сієрсакера – проведена раніше цього літа у Вашингтоні «Вечірка літнього костюму».

Втім молодому чоловікові з Джорджії цей костюм обійдеться у майже 3 тисячі. Байток каже, що все менше людей замовляють у нього сієрсакер – тканина стала набагато дешевшою і мало хто хоче платити за послуги кравця його рівня. Втім широка доступність можливо і стала причиною його ренесансу у колі столичних модників.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG