Спеціальні потреби

Актуально

Сенат США поспішає закінчити роботу над пакетом допомоги щодо COVID-19

Мітч Макконнелл

Голосування очікується не раніше другої половини дня неділі

Американський Сенат зібрався на рідкісне суботнє засідання, щоб до опівночі неділі завершити роботу над законодавчим пакетом вартістю 900 мільярдів доларів, покликаним допомогти американцям, які опинилися в скрутному становищі після великих медичних і економічних витрат, викликаних пандемією коронавірусу.

Мова йде про найбільший пакет допомоги з весни, коли Конгрес схвалив допомогу в розмірі понад 4 трильйонів доларів. Пандемія COVID-19 забрала життя 311 тисяч американців, це більше, ніж в інших країнах світу. Мільйони людей опинилися без роботи. За оцінками економістів, економічне зростання, швидше за все, буде повільним, поки вакцини не будуть широко доступні в середині 2021 року.

«Ми як і раніше перебуваємо в умовах серйозної національної кризи», - заявив лідер республіканської більшості в Сенаті Мітч Макконнелл, відкриваючи засідання Сенату. Він закликав законодавців відкласти розбіжності і завершити роботу над законопроектом.

«У Конгресі є особливі точки тяжіння, і, якщо ми не проявимо обережність, будь-які серйозні переговори можуть з легкістю зісковзнути у нескінченний список розбіжностей. Давайте остерігатися цього », - сказав Макконнелл.

«Нам потрібно ухвалити ці заходи з великою двопартійною підтримкою і без зволікання надати їм силу закону», - додав він.

Хоча переговори тривають, голосування по пакету очікується не раніше другої половини дня неділі.

Республіканці і демократи заявляють, що вони близькі до угоди, але в кінці цього тижня переговори натрапили на новий камінь спотикання, коли деякі республіканці на чолі з сенатором Петом Тумі почали наполягати на обмеженні програм ФРС з кредитування середнього бізнесу та емітентів муніципальних облігацій, покликаних полегшити тягар пандемії.

Дивіться також: Байден заявив, що зробить кібербезпеку одним із пріоритетів його адміністрації

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG