Спеціальні потреби

Республіканці в Сенаті відмовились голосувати за збільшення виплат американцям до 2000 доларів


Лідер Республіканської більшості в Сенаті США Мітч Макконнел

Лідер Республіканської більшості в Сенаті США Мітч Макконнел заблокував винесення на голосування законопроекту про збільшення разової допомоги американцям із 600 до 2000 доларів.

На прийнятті такого закону наполягає президент Дональд Трамп. Але республіканці раніше виступили проти збільшення допомоги, аргументуючи, що це призведе до зростання державного боргу. Палата представників Конгресу, де більшість мають демократи, уже підтримала відповідний законопроект.

Натомість Мітч Макконел пропонує об’єднати положення про збільшення допомоги в пакет із двома іншими вимогами президента.

Перша – це розпочати спеціальне розслідування щодо звинувачень у масових порушеннях на президентських виборах 2020. На цей час немає переконливих доказів, що такі порушення були, але команда Дональда Трампа продовжує наполягати на розслідуванні.

Друга вимога – скасувати розділ 230 закону про Комунікацію. Він захищає соцмережеві компанії від відповідальності за розміщений на їхніх платформах контент. Президент Трамп вважає, що це - загроза національній безпеці. Демократи в Сенаті вже розкритикували таке пакетне голосування.

Від того, як завершаться переговори щодо пакету допомоги, може залежати і доля оборонного бюджету США на наступний рік. Дональд Трамп наклав на нього вето, але Палата представників вже проголосувала за його подолання.

30 грудня це питання можуть винести на голосування в Сенаті, і лідеру республіканців Макконелу, можливо, доведеться прости однопартійців піти на непопулярний крок - проголосувати проти президента та подолати вето.

На вирішення цих питань у законодавців залишаються лічені дні, адже повноваження 116 скликання Конгресу США завершуються у неділю 3 січня.

Дивіться також: Американські експерти підвели підсумки року для українсько-американських відносин. Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG