Спеціальні потреби

Актуально

Сенатор Кріс Мерфі: "Путін намагається підірвати підтримку України". Ексклюзив

Кріс Мерфі, сенатор-демократ, від штату Коннектикут

За словами сенатора-демократа від штату Коннектикут Кріса Мерфі, "американські платники податків роблять більше на підтримку України, ніж європейці". Також законодавець наголосив, що нинішні проблеми багато в чому пов'язані з попереднім рішенням Європи "покладатися на російський газ та нафту".

Просто дивовижно, скільки грошей американські платники податків вирішили вкласти в Україну. Звичайні американці – сантехніки, вчителі - щотижня пересилають частину своєї зарплати в Україну
Кріс Мерфі, сенатор-демократ, від штату Коннектикут

Американський політик також вважає, що нині "розмова йдеться про те, чого США не надали, замість того, щоб подякувати американському народу за те, що він вже надав". Мерфі підкреслює: "Ви втратите (підтримку від - ред.) американського народу, якщо будете говорити йому знову і знову, що вони недостатньо роблять для України".

По це та інше американський сенатор розповів Голосу Америки в ексклюзивному інтерв'ю до роковин повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Про помилки та досягнення у протистоянні російській агресії та про стратегію на нинішній рік, читайте в матеріалі Катерини Лісунової.

Катерина Лісунова, Голос Америки: США почали надавати військову допомогу Україні в травні 2022-го року. Які розмови тоді велись за зачиненими дверима щодо допомоги, яку потрібно надати? Яким був процес переговорів?

Кріс Мерфі, сенатор-демократ, від штату Коннектикут: У нас завжди однаковий процес обговорення – ми хочемо передавати лише ті системи озброєння, які дійсно необхідні. З часом українці змогли впоратися із складнішими системами озброєння. Але були деякі системи, до яких українці були не готові минулого року. Також, у деяких наших оборонних системах є чутливі матеріали. І ми просто не можемо експортувати їх в інші країни, оскільки ці системи мають конфіденційну таємну інформацію.

Крім того, ми маємо деякі зобов’язання перед Росією, яких, на мою думку, варто дотримуватися. Одне з них полягає в тому, що Сполучені Штати не збираються використовувати власні війська, щоб безпосередньо воювати з росіянами. І по-друге, ми не збираємося надавати зброю, яку Україна збирається використовувати для атак всередині Росії. Тож ми розглядаємо всі ці фактори, коли вирішуємо, яку підтримку надати Україні.

Але навіть з урахуванням усіх цих факторів, ми змогли надати Україні більше військової техніки, ніж ми надіслали іншим нашим партнерам, які були залучені в активних конфліктах, протягом останніх десятиліть.

Ми не можемо просто взяти військових Сполучених Штатів і все наше обладнання і через один-два дні передати це Україні, ми повинні переконатися, що ми самі захищені
Кріс Мерфі, сенатор-демократ, від штату Коннектикут

К.Л.: Військова допомога Україні еволюціонувала від «Джавелінів» до систем протиповітряної оборони. Чи розглядають Сполучені Штати варіант надати усе необхідне одразу, і таким чином уникнути великої кількості смертей?

К.М.: По-перше, Сполучені Штати не мають усього необхідного одразу. Воно не стоїть у портах, готове до відправки. Нам потрібен час, щоб отримати готовий матеріал для експорту. Іноді ми маємо виробити обладнання, перед тим як надіслати. Ми також хочемо переконатись, що не наражаємо себе на небезпеку.

Якщо ми надсилаємо в Україну ракетні комплекси "Джавелін", ми маємо переконатись, що на складах лишилося достатньо, щоб захистити Сполучені Штати та наше власне військо. Потім ми маємо навчити українців, як використовувати це озброєння. Ми не можемо просто надіслати українцям ракети "Патріот", якщо вони не знають, як ними користуватися.

Я не впевнений, яку роль ленд-ліз відіграє зараз. Я знаю, що для деяких моїх колег важливо було проголосувати за це. Справа в тому, що із законом про ленд-ліз або без нього, ми все одно можемо надавати Україні все, що вважаємо за потрібне
Кріс Мерфі, сенатор-демократ, від штату Коннектикут

Тож потрібно витратити час, щоб навчити Україну користуватися цими складними системами. Ми не можемо просто взяти військових Сполучених Штатів і все наше обладнання і через один-два дні передати це Україні, ми повинні переконатися, що ми самі захищені. Це мій першочерговий обов'язок – захищати Сполучені Штати Америки. І по-друге, ми повинні переконатися, що це озброєння не просто лежатеме на складах, коли ми відправляємо його в Україну. Ми маємо переконатися, що українці знають, як ним користуватися".

Кріс Мерфі. Інтерв'ю з Катериною Лісуновою до перших роковин повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Кріс Мерфі. Інтерв'ю з Катериною Лісуновою до перших роковин повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

К.Л.: У травні, коли голосували за перший пакет військової допомоги Україні, Конгрес також вирішив проголосувати за закон про ленд-ліз для України. Чому ви вирішили це зробити? Яку роль ленд-ліз відіграє зараз?

К.М.: Я не впевнений, яку роль ленд-ліз відіграє зараз. Я знаю, що для деяких моїх колег важливо було проголосувати за це. Справа в тому, що із Законом про ленд-ліз або без нього, ми все одно можемо надавати Україні все, що вважаємо за потрібне. Я знаю, що багато законодавців вважали, що це важливий законопроект, але ми і так надаємо Україні те, що їм потрібно, через пакети асигнувань на надзвичайні оборонні потреби, які ми регулярно затверджуємо для України.

К.Л.: Ідея визнання Росії державою-спонсоркою тероризму піднімалась як на рівні резолюції, так і на рівні законопроекту, але поки що і Конгрес і Білий дім не прийняли це рішення. Як ви думаєте, чому?

К.М.: Єдина причина щось робити, це швидше завершити цю війну. Я поки що маю сумніви, що таке рішення щодо російського уряду наблизить кінець війни. Зрештою, Росія є країною, з якою Сполученим Штатам доведеться мати справу. Росія захоче, щоб ми були за столом переговорів. І тому ми хочемо переконатись, що зрештою зможемо, якщо Україна цього захоче, стати посередниками миру, коли цей момент настане.

Кріс Мерфі. Інтерв'ю з Катериною Лісуновою до перших роковин повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Кріс Мерфі. Інтерв'ю з Катериною Лісуновою до перших роковин повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

К.Л.: Підбиваючи підсумки цього року, як ви вважаєте, чи все було зроблено правильно? Чи змінили б ви щось у рішеннях Сполучених Штатів, НАТО чи інших союзників? Що можна було б зробити інакше?

"Європа, на жаль, вирішила залишатися залежною від російських нафтопродуктів, і зараз вони та увесь світ платять за це ціну
Кріс Мерфі

К.М.: Я думаю, що Сполучені Штати та адміністрація Байдена зробили практично усе можливе. Якщо у мене і є якісь сумніви, - вони стосуються неймовірно повільного процесу тиску на деяких наших європейських союзників, щоб ті активізувались і надали аналогічний рівень військової підтримки що й Сполучені Штати. Це просто дивовижно, скільки грошей американські платники податків вирішили вкласти в Україну. Звичайні американці – сантехніки, вчителі - щотижня пересилають частину своєї зарплати в Україну. Але на жаль в Європі процес не виглядає так само, хоча бої точаться набагато ближче до них. Тож я вдячний за підтримку, яку надали багато європейських країн, але справа в тому, що платники податків Сполучених Штатів зараз роблять більше. І я хотів би, щоб допомога європейських платників податків трималась на такому ж рівні, як в Сполучених Штатах.

К.Л.: Фактично Росія вторглась в Україну в 2014 році, за вісім років до нинішнього повномасштабного вторгнення. Чи вважаєте ви, що були речі, які слід було зробити інакше? Наприклад, ви виступали проти санкцій щодо «Північного потоку-2», які запропонували республіканці. Як ви думаєте, це була помилка?

К.М.: Насправді це неправда. Я не виступав проти санкцій щодо "Північного потоку-2". Сполучені Штати запровадили санкції, і я завжди підтримував ці санкції. Проблема полягала в тому, що наш партнер, Німеччина, вирішила продовжити будівництво трубопроводу, незважаючи на санкції, які ми запровадили. Були деякі люди, які хотіли, щоб ми запровадили санкції проти Німеччини, нашого союзника, через "Північний потік-2". Багато хто з нас вважав, що це погана ідея.

Ми в цій ситуації сьогодні, тому що Європа прийняла довгострокове рішення покладатися на російський газ і російську нафту. Ми знову і знову говорили їм, що це погане рішення, що це зробить їх уразливими, що вони не повинні довіряти Путіну. Європа, на жаль, вирішила залишатися залежною від російських нафто-продуктів, і зараз вони та увесь світ платять за це ціну. Але я скажу, що для України найголовніше – це об’єднання США та Європи.

У нас, звичайно, є чутливі технології, які ми не надаємо Україні, які ми не надаємо майже жодному з наших союзників. Ми також взяли на себе зобов’язання не надавати зброю, яка буде використовуватися для здійснення атак на території Росії
Кріс Мерфі

І якби Сполучені Штати ввели санкції проти Європи через «Північний потік-2», це створило б фундаментальний розрив між Сполученими Штатами та Німеччиною, між Сполученими Штатами та Європою. Це, ймовірно, унеможливило б нашу співпрацю щодо інших питань щодо України. Отже, були люди, які хотіли розділити Сполучені Штати з Європою. І вони використовували питання «Північного потоку-2» як механізм, щоб зробити це — таким був їхній план.

Тим людям, які підштовхували Сполучені Штати запровадити антиєвропейські санкції через "Північний потік-2", було байдуже щодо України. Вони намагалися відокремити Сполучені Штати від Європи. Це люди які сповідають гасло «Америка передусім», вони були людьми Трампа, які просто вірили, що Сполучені Штати не повинні інтегруватися з рештою світу, і це був їхній механізм розділити Сполучені Штати з Європою".

К.Л.: Якщо повернутись до початку роботи президента Байдена в Білому домі, - одним із перших людей, з ким він зустрівся, був Володимир Путін, і лише після цього він зустрівся з президентом Зеленським. Як ви думаєте, чи мав якийсь вплив на міжнародній арені той факт, що Путін був одним із перших, з ким Байден зустрівся?

К.М.: Ні, президент повинен мати справу з усіма. Я підтримую підхід діалогу з ворогами. А думку про те, що це слабкість, - говорити з людьми, з якими ви незгодні, я вважаю поганою та небезпечною. Я підтримую президентів, як республіканців так і демократів, коли вони спілкуються, як з нашими друзями, так і з нашими противниками.

Кріс Мерфі. Інтерв'ю з Катериною Лісуновою до перших роковин повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Кріс Мерфі. Інтерв'ю з Катериною Лісуновою до перших роковин повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

К.Л.: Чи є наразі якісь обмеження щодо допомоги Україні? Чи є щось, що Сполучені Штати не вважають за потрібне надавати на даний момент?

К.М.: У нас, звичайно, є чутливі технології, які ми не надаємо Україні, які ми не надаємо майже жодному з наших союзників. Ми також взяли на себе зобов’язання не надавати зброю, яка буде використовуватися для здійснення атак на території Росії. Тому є певні обмеження щодо того, що ми можемо надати Україні. Але за останній рік ми знайшли спосіб виділити Україні абсолютно виняткові обсяги допомоги.

Я думаю, що часто розмова йде про те, чого ми не надаємо, замість того, щоб подякувати американському народу за те, що він вже надав. І я вам скажу, що ви втратите (підтримку від - ред.) американського народу, якщо будете говорити йому знову і знову, що вони недостатньо роблять для України. Бо вони так не думають. Вони тяжко заробляють свої гроші і тим не менш раді віддавати частину своєї зарплати на захист України. Важливо це визнати, а не говорити американському народу знову і знову, що вони роблять недостатньо.

К.Л.: Зараз багато розмов про те, що Росія планує нову хвилю наступу, яка як очікується, буде дуже жорстокою. Що мають зробити західні союзники щоб запобігти цьому? Яким має бути правильний план дій?

К.М.: Я думаю, що ця війна не закінчиться найближчим часом. І питання полягає в тому, чи продовжить народ Європи та народ Сполучених Штатів підтримувати Україну? Путін намагається підірвати підтримку України. Тому він використовує відключення електроенергії Європі. Він також використовує пропаганду тут, у Сполучених Штатах, щоб спробувати підірвати цю підтримку.

Тому для тих із нас, хто вірить в Україну і вірить у майбутнє України, ми повинні продовжувати доводити нашим виборцям, що це варте того. Це багато коштів, - і у цьому немає жодних сумнівів. Моїм виборцям не вистачає їжі та житла, але вони все одно готові віддавати власні гроші, щоб захищати людей на іншому кінці світу. Нам доведеться наполегливо працювати над цією справою протягом наступних кількох тижнів протягом наступного року, щоб переконати людей, що це й досі розумна інвестиція".

К.Л.: Нині багато країн нарощують озброєння, щоб захиститися від агресивних, авторитарних держав. Які ваші очікування від цього року?

К.М.: Я сподіваюсь, що цього року Україна виграє війну. Я не думаю, що це нереально. Я вважаю, що російська армія слабка, а наші санкції зроблять її ще слабшою. Я також сподіваюсь, що це буде рік, коли демократія трохи відновить свої позиції у світі.

Всі новини дня

Міжнародний Саміт за демократію у Вашингтоні – Україна у центрі уваги. Відео

Міжнародний Саміт за демократію у Вашингтоні – Україна у центрі уваги. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:13 0:00

Сполучені Штати, Нідерланди, Південна Корея, Замбія і Коста-Ріка цього тижня спільно проводять вже другий Саміт за демократію. У наступні кілька днів на віртуальні засідання зберуються лідери, представники громадянського суспільства і приватного сектору 120 країн світу.

План Ґроссі для ЗАЕС: захищати «об'єкт, а не територію» і вивести російську зброю з території станції

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі у Дніпрі, 28 березня 2023 р. REUTERS/Mykola Synelnykov

Керівник агенції з ядерної енергетики ООН планує запропонувати новий підхід до створення безпечних умов для роботи Запорізької атомної електростанції. Розмовляючи з агентством Reuters напередодні своєї поїздки до окупованого російськими військами Запоріжжя, гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі сказав, що його спроба досягти згоди щодо ЗАЕС “все ще жива”.

«Я впевнений, що можна встановити певну форму захисту, можливо, не наголошуючи стільки на ідеї зони, скільки на самому захисті: що люди повинні робити або не повинні робити, щоб захистити (завод) мати територіальну концепцію», – сказав Ґроссі у розмові, яку записала з ним агенція Reuters.

Він наразі не оприлюднює повного тексту угоди щодо захисту окупованої Росією Запорізької АЕС, але коригує її відповідно до позиції України, сказав гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі.

“Я в жодному разі не здаюся. Я думаю, навпаки, нам потрібно примножувати наші зусилля, нам потрібно продовжувати”, - цитує інформагентство Рафаеля Ґроссі.

Дипломати, на яких посилається Reuters, кажуть, що остання пропозиція Гроссі більше не включає визначений радіус навколо заводу для позначення “зони безпеки”, оскільки Україна не хоче угоди, що фактично визнала б чи дозволила російську військову присутність на станції.

Інші елементи плану Гроссі включають відсутність вогневих ударів “з чи по” ЗАЕС, а також виведення важкого озброєння з території навколо станції.

Як повідомляв Голос Америки, Ґроссі цього тижня планує відвідати найбільшу в Європі атомну електростанцію ЗАЕС.

Перебуваючи у понеділок у Запоріжжі, він зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським. Ґроссі заявив, що Україна «має цілковиту підтримку МАГАТЕ».

У своєму твітер-повідомленні МАГАТЕ повідомляє, що Ґроссі побував і на Дніпровській ГЕС, яка «є важливою складовою ядерної безпеки на Запорізькій атомній електростанції».

Агентство Reuters цитує слова президента Зеленського, який сказав, що «без негайного виведення російських військ і персоналу із Запорізької АЕС і прилеглих районів будь-які ініціативи щодо відновлення ядерної безпеки приречені на провал».

Ґроссі назвав ситуацію на заводі «дуже небезпечною» і дуже нестабільною. З моменту вторгнення Росії станція 6 разів втрачала зовнішнє джерело живлення, змушуючи персонал запускати аварійні дизельні генератори для охолодження реакторів.

За словами Ґроссі, загрозлива ситуація склалася з водопостачанням через окупацію росіянами Нової Каховки, де розташована Каховська ГЕС, адже воду з водосховища використовують для охолодження реакторів.

Покарання російських воєнних злочинців є винятково важливим пріоритетом - заступниця генпрокурора США

Заступниця генерального прокурора США Ліза Монако

Покарання російських воєнних злочинців - "винятково важливий пріоритет" для Міністерства юстиції США, який нагадує процес із притягненням до відповідальності нацистів. Про це заявила заступниця генерального прокурора США Ліза Монако під час Саміту за демократію, що проходить у Вашингтоні.

За словами заступниці генпрокурора США, оновлений закон про воєнні злочини, який Конгрес ухвалив у грудні, дозволить притягнути до відповідальності російських воєнних злочинців, що можуть спробувати знайти прихисток на території Сполучених Штатів.

"Це відповідає роботі, яку ми проводили історично, щоб притягнути до відповідальності нацистських воєнних злочинців. Конгрес діяв, щоб надати нам такі ж повноваження щодо російських воєнних злочинців, які можуть приїхати до Сполучених Штатів. Цьому немає прихистку. І ця країна не є притулком", - зазначила заступниця генпрокурора.

Ліза Монако зауважила, що Мін’юст США вже конфіскував активи російських олігархів та їхніх підставних осіб на понад 500 млн доларів: від розкішних яхт в Іспанії та на Фіджі до будинків у Гемптонсі.

Також заступниця генпрокурора наголосила, що представники генпрокуратури США безпосередньо на місцях допомагають українським колегам у зборі доказів та формуванні кримінальних справ. "Ми абсолютно віддані тому, щоб продовжувати надавати підтримку, яку ми вже надаємо Україні. І ми підтримуємо цілу низку міжнародних розслідувань, Міжнародного кримінального суду, Генеральної прокуратури України, ООН, ОБСЄ. Ми вже робимо чимало, зокрема безпосередньо в Україні, включно з нашою групою з розслідування воєнних злочинів, яку генеральний прокурор призначив минулого року. Тому це винятково важливий пріоритет для Міністерства юстиції", - зазначила пані Монако.

Крім того, заступниця генпрокурора анонсувала, що США незабаром посилять контроль за дотриманням Закону про реєстрацію іноземних агентів. За її словами, в найближчі місяці будуть оприлюднені нові правила для уточнення переліку видів діяльності, які вимагатимуть реєстрації відповідно до закону. Монако зазначила, що це пов'язано зі спробами Кремля сіяти російську пропаганду та впливати на громадську думку серед американців.

"Минулого літа міністерство звинуватило росіянина у багаторічних спробах вербувати та керувати політичними групами у Флориді, Джорджії та Каліфорнії від імені ФСБ Росії. Російський громадянин керував цими групами для публікації проросійської пропаганди та координував висвітлення цієї діяльності в російських ЗМІ. Американський народ має право знати, коли іноземний уряд намагається вплинути на політичні рішення чи громадську думку тут, у США. У Міністерстві юстиції ми робимо все можливе, щоб викрити цю поведінку. Ми працюємо з Конгресом, щоб модернізувати наш Закон про реєстрацію іноземних агентів та дати нам інструменти, які потрібні у відповідь на сьогоднішнє загрозливе середовище", - наголосила заступниця міністра юстиції США Ліза Монако.

Під Авдіївкою російські сили втрачають багато танків через "невдалі лобові атаки" – аналітики

Житловий будинок, пошкоджений російським військовим ударом під час нападу Росії на Україну, у прифронтовому місті Авдіївка, Донецька область, Україна, 20 березня 2023 року. REUTERS/Alex Babenko

Бої на Донбасі змістилися до міста Авдіївка після того, як українським військам вдалося зупинити російський наступ на Бахмут, повідомляють західні ЗМІ та експерти. Військові аналітики пишуть, що російські війська втрачають значну частину бронетехніки, намагаючись оточити Авдіївку, а також залучають більш досвідчених найманців з числа «вагнерівців» – тих, що воювали ще в Югославії на початку 1990-х років.

Американський телеканал CNN повідомляє, що влада Авдіївки закликає людей евакуюватися, оскільки критичні ресурси, такі як мобільний зв’язок і електрика, перервані через постійні обстріли Росії.

Голова Авдіївської військової адміністрації Віталій Барабаш повідомив у мережі Telegram, що з неділі в місті відключать комунальні послуги, оскільки «щодня все більше міста піддається обстрілам і руйнаціям».

«Місто стирають з лиця землі. Треба покинути місто», – написав Барабаш у своєму телеграм-каналі. Він сказав, що після евакуації комунальників «не буде кому обслуговувати генератори чи запускати мобільну вежу».

«Зараз не прошу, наполегливо рекомендую їхати з Авдіївки, адже російські ракети і снаряди не шкодують нікого і нічого, яких би поглядів ви не дотримувались!» – написав Барабаш у своєму телеграм-каналі.

Водночас в інтерв’ю українським ЗМІ Барабаш сказав, що це не означає, що українські війська готові полишити місто.

За даними британської військової розвідки, останніми днями Росія «ціною великих втрат у бронетехніці» намагається оточити Авдіївку з півдня.

Попри те, що російські військові, ймовірно проходили певний період навчання в Білорусі, «формування все ще демонструє обмежену боєздатність, мовиться у повідомленні».

«Втрати 10-го танкового полку, ймовірно, здебільшого були спричинені тактично помилковими лобовими атаками, подібними до тих, що були під час інших нещодавніх невдалих російських бронетанкових атак, наприклад, навколо міста Вугледар», – мовиться у повідомленні британської розвідки.

Також аналітики говорять, що російська армія має «проблеми з поганою дисципліною та низьким моральним духом».

Експерти Вашингтонського Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що крім регулярних військ, у боях навколо Авдіївки залучено «обмежені високоякісні елементи «Групи Вагнера», зокрема, бойовиків, які мають досвід ще з часів війн у Югославії на початку 1990-х років. Цим експерти пояснюють відносний успіх боїв за Авдіївку для росіян.

«Російське військове керівництво, можливо, вирішило розгорнути певні елементи «Вагнера» в районі Авдіївки в останні тижні, щоб підтримати виснажені та менш якісні елементи Донецької народної республіки (ДНР) у їхніх спробах взяти селище. Якщо такі бойовики «Вагнера» воювали поблизу Авдіївки, їхня участь може допомогти пояснити обмежені тактичні успіхи в цьому районі протягом останнього тижня», – мовиться у повідомленні ISW.

"Винищувачі не допоможуть українцям на цьому етапі війни" - міністр оборони США

Міністр оборони США Ллойд Остін та голова Об'єднаного комітету начальників штабів США ген.Марк Міллі свідчать на слуханнях щодо оборонного бюджету на Капітолійському пагорбі у Вашингтоні

Пентагон розглядає агресивну Росію Путіна як гостру загрозу. На цьому наголосив міністр оборони США Ллойд Остін під час слухань в сенатському Комітеті з питань збройних сил у вівторок, 28 березня.

Щодо винищувачів F16, якщо таке рішення буде ухвалене, то для забезпечення цих можливостей знадобиться приблизно 18 місяців. Але це не допоможе українцям на цій стадії війни.
Міністр оборони США Ллойд Остін

Слухання були присвячені проекту бюджету США на 2024 рік. Остін також підкреслив, що Сполучені Штати підтримуватимуть оборону України стільки, скільки буде потрібно.

“Наша Стратегія національної оборони визначає агресивну Росію Путіна як гостру загрозу. Під керівництвом президента Байдена Сполучені Штати згуртували світ, щоб допомогти Україні боротися з неспровокованим і невиправданим вторгненням Росії. Наші союзники та партнери активізувалися, щоб надати важливу безпекову допомогу, яку координує контактна група з оборони України, яку я очолюю. І ми підтримуватимемо оборону України стільки, скільки буде потрібно”, - заявив Остін у своєму вступному слові.

Відповідаючи на запитання сенатора-демократа Річарда Блументаля про надання Україні сучасних винищувачів, Остін зауважив, що на цьому етапі війни вони не критичні.

“Щодо винищувачів F16, якщо таке рішення буде ухвалене, то для забезпечення цих можливостей знадобиться приблизно 18 місяців. Але це не допоможе українцям на цій стадії війни. Чи можуть українці отримати винищувачі у майбутньому? Ми всі віримо, що так. Потенційно це можуть бути або F16, або інші літаки четвертого покоління. Тож ми продовжимо працювати з нашими партнерами, щоб переконатися, що Україна має саме те, що їй потрібно”, - заявив міністр оборони США під час слухань в комітеті Сенату.

Немає нічого дорожчого, ніж воювати. Готуватися до війни – це дуже дорого, але не дорожче, ніж воювати. Підготовка до війни може їй запобігти, і це наша мета. Ми повинні діяти невідкладно, щоб унеможливити війну наддержав.
Генерал Марк Міллі

За словами міністра, зараз головною потребою українців на полі бою є протиповітряна оборона великої дальності.

“Зараз головна потреба українців - це протиповітряна оборона. Це критична необхідність на полі бою. Їм також потрібна зброя великої дальності та бронетехніка. І ми надаємо їм значний пакет таких можливостей. Ми також навчаємо їх та гарантуємо забезпечення наданого озброєння”, - вважає Остін.

Своєю чергою голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі стверджує, що допомога Україні - в національних інтересах Сполучених Штатів. Але якщо американській армії доведеться воювати, то вони готові, додав генерал.

“Вперше США зіштовхнулись з двома великими ядерними державами, національні інтереси яких протистоять нашим. Китай та Росія мають засоби, щоб загрожувати нашим інтересам і нашому способу життя. Але війна з жодною із цих держав не є неминучою. Немає нічого дорожчого, ніж воювати. Готуватися до війни – це дуже дорого, але не дорожче, ніж воювати. Підготовка до війни може їй запобігти, і це наша мета. Ми повинні діяти невідкладно, щоб унеможливити війну наддержав. Жоден супротивник не повинен недооцінювати відданість нашої нації та силу нашої армії”, - заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США.

За словами генерала Міллі, нині американська армія перебуває у найвищому стані бойової готовності, на випадок можливого протистояння.

“Наразі 60% наших активних сил перебувають у найвищому стані готовності, і в разі потреби будуть на бойових позиціях менш ніж за 30 днів, перевищуючи наші мінімальні стандарти. 10% будуть на позиціях менш ніж за 96 годин. Армія Сполучених Штатів готова”, - заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США.

Міллі також наголосив, що ключове джерело американської сили - це велика мережа партнерів. За його словами, лише у березні Сполучені Штати провели 63-ри спільні навчання з союзниками. Крім того, американці щотижня навчають понад 5000 українських військових на території сусідніх держав, про це Міллі заявив під час аналогічних слухань в Комітеті із Міжнародних Справ Палати Представників минулого тижня.

Дивіться також: Звуки війни, без коментарів – про важку роботу українських військових.

Звуки війни: без коментарів – про важку роботу українських військових. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:07 0:00

Більше

XS
SM
MD
LG