Актуально
Сенатори США від різних партій висловлюють підтримку Україні і закликають до збільшення допомоги

Сполучені Штати своєю допомогою мають забезпечити перемогу України проти російського вторгнення, заявила сенаторка від Республіканської партії Джонні Ернст, від штату Айова.
“Українці попросили у поляків додаткові літаки, винищувачі Міг-29. Вони просили ракети “земля-повітря”. Вони попросили додаткові “Стінгери”. На моє переконання, що б це не було, ми повинні надати це українцям, і це потрібно зробити зараз. Не через два тижні. Нам потрібно це зробити зараз. Ми повинні надати їм усі можливі засоби для захисту власного повітряного простору, а також для відсічі на землі, - зазначила сенаторка. - Вони хочуть перемогти. Ми повинні дати їм все, що в наших силах, щоб забезпечити цю перемогу”.
Її колега сенатор-республіканець Марко Рубіо під час виступу в аналітичному центрі Heritage Foundation у вівторок, заявив, що можливості Заходу допомогти Україні є обмежені з двох причин: через значну залежність від російських енергоресурсів та через ядерний арсенал Росії.
Сенатор Марко Рубіо: “Вторгнення Володимира Путіна - це шокуюче нагадування про жорстокість та звірства, на які здатне людство в гонитві за цим інстинктом завойовницьких амбіцій. Це відкриття нового розділу в історії, але він не повинен бути останнім розділом чи найбільш небезпечним”.
За воєнні злочини, які Росія здійснює на території України, буде відповідальність, - наголосив у своїй заяві сенатор-демократ Роберт Менендез. Він зауважує, що РФ в Україні порушує документи Радбезу ООН, які Москва сама ж підписала.
“Україна перебуває під атакою московського різника Володимира Путіна, чиє бажання відновити Радянський Союз настільки велике, що він готовий без розбору бомбити дітей, родини, лікарні, житлові будинки. Росія під владою Путіна здійснює воєнні злочини. Відмова надавати гуманітарні коридори, використання голоду як зброї війни, це все є порушенням резолюції Ради Безпеки ООН, за які голосувала і Росія, і які визначають, що це є воєнним злочином”, - зазначив сенатор від Демократичної партії Роберт Менендез.
Напередодні президент США Джо Байден заявив, що не відмовиться від своїх слів про Володимира Путіна. Перебуваючи у Польщі американський лідер назвав президента РФ Путіна “м’ясником”, який “не повинен лишатися при владі”. Білий дім пояснив, що Байден не мав на вазі зміну режиму в Росії, а наголошував, що "Путіну не можна дозволити використовувати силу проти сусідів та в регіоні".
Деякі сенатори висловили підтримку позиції Байдена.
Ричард Блументаль, сенатор-демократ: “Відвідавши українських біженців на польському кордоні, я підтримую Джо Байдена. Він не повинен ні перед ким вибачатись за своє різке моральне обурення діями цього підлого тирана. Обличчя й голоси тих жінок і дітей, які розривають серце, вразили його - мене також - і вони повинні вразити весь світ”.
"Ми всі хочемо, щоб закінчилась ця війна, і припинились страждання. Але як припинити цю війну на прийнятних умовах? Коли це все закінчиться, і Путін ще лишатиметься і буде ще сильнішим, значить світ зазнає поразки. Тому що міжнародний порядок, про який ми говоримо, буде знищений", - заявив напередодні під час форуму у Катарі сенатор-республіканець Ліндсі Грем.
Перед візитом президента Байдена до Польщі, низка сенаторів США наголосили на важливості отримання Україною літаків МіГ-29 і попросили Адміністрацію глави держави сприяти цьому.
Всі новини дня
Як працює екіпаж бойового гвинтокрила ЗСУ. Відео
Протягом наступальних дій важливою є підтримка наземних сил із повітря. Серед цілей армійських льотчиків - захист піхоти та ураження цілей противника. Для своїх атак ЗСУ в тому числі застосовують й транспортні гелікоптери Мі-8.
Цього тижня Вашингтон відвідують лідери Данії та Британії: чому ці візити є важливими для України? Відео
Цього тижня Вашингтон відвідують лідери Данії та Британії. Серед іншого - для того, аби скоординувати із США зусилля із підтримки української армії.
- Голос Америки
Західні експерти активно обговорюють останні маневри на полі бою. Відео
Останні маневри на полі бою активно обговорюють західні експерти. Дехто звертає увагу на те, що впевненість ЗСУ контрастує із ознаками хаосу в Росії. Про це зокрема кажуть в американському Інституті вивчення війни.
- Голос Америки
В Держдепі вірять, що РФ програє, та сподіваються, що зупиниться, поки не втратила більше

Росія програє у своїй війні проти України та має припинити агресію, поки не втратила ще більше. Про це заявив під час брифінгу заступник речника Держдепартаменту США Ведант Пател.
"Я не збираюся вдаватися в конкретні оцінки щодо ситуації на полі бою або говорити від імені української влади. Проте, відверто кажучи, я вірю, що Росія програє у цій війні. Тому я сподіваюся, що Кремль переоцінить свою присутність, зупиниться, поки не втратив більше, та негайно покине українську територію", - відповів Пател на прохання оцінити ситуацію на полі бою.
Він додав, що США загалом не підтримують атаки всередині Росії, але нагадав, що саме Росія завдає жорстоких ударів по цивільному населенню України.
«Загалом ми не підтримуємо напади всередині Росії, але Росія продовжує свої авіаудари по Києву, багато з яких спустошили цивільні райони, і Росія продовжує свої жорстокі напади на народ України. І тому важливо те, що Росія може закінчити цю війну в будь-який час, вивівши свої сили з України, замість того, щоб продовжувати щоденні жорстокі атаки на українські міста з людьми, націлюючись на цивільну інфраструктуру, націлюючись на цивільні території».
Він також додав, що союзники продовжують забезпечувати українські війська технікою та тренуванням, щоб Україна змогла повернути свої суверенні території.
Чи може Україна вести вогонь у відповідь на території РФ - думки сенаторів США

На тлі посилення російських атак на Україну та довгоочікуваного контрнаступу кореспондентка Голосу Америки у Конгресі США Катерина Лісунова запитала американських сенаторів, чи вважають вони допустимою воєнну відповідь України по території РФ?
"Україна має право захищатися. І захищатися не лише на своїй суверенній території, але й скрізь, де є агресор, - такою є природа війни".Боб Менендес, сенатор-демократ, штат Нью-Джерсі
А також, чи вплине таке розширення географії війни на військову допомогу Україні, яку надають західні партнери?
Сенатор-демократ від штату Нью-Джерсі та голова сенатського Комітету із міжнародних відносин Боб Менендес заявив, що Україна має право захищатися не лише на своїй суверенній території, але й скрізь, де є агресор.
"В Україні йде війна. І це не війна, яку вони обирали. Це війна, яку їм нав’язав Володимир Путін. Отже, Україна має право захищатися. І захищатися не лише на своїй суверенній території, але й скрізь, де є агресор, такою є природа війни. Знову ж таки, якби Путін не розв'язав цю війну, він би не опинився в тих обставинах, в яких зараз перебуває", - каже сенатор Боб Менендес у коментарі для Голосу Америки.
Своєю чергою сенатор-республіканець від штату Айдаго Джим Ріш вважає, що вирішувати характер своїх воєнних операцій мають самі українці.
"Це питання, на яке українці мають відповісти самі. Це їхній конфлікт. Вони краще знають, що їм робити, яку дати відповідь. І я це розумію. Я точно не з тих, хто збирається сидіти та засуджувати, що вони роблять. А щодо самої Росії, коли вона чинить такі речі, то більшість людей мали б усвідомити, що на це буде реакція. І реакція, найімовірніше, буде аналогічною", - вважає співголова сенатського Комітету із міжнародних відносин.
Бен Кардін, сенатор-демократ від штату Мериленд, вважає, що існують певні обмеження, яких потрібно дотримуватись. Але при цьому варто не забувати, що будь-які дії Києва є лише захистом від російської агресії.
"Треба визнати, що Росія є винною в цій загарбницькій війні. Усі наслідки цієї війни, включно з діями обох сторін, ініційовані саме росіянами, і вони мають нести відповідальність. Україна захищається. Ми визнаємо, що існують певні обмеження, і їх потрібно дотримуватись. Україна проявила велику стриманість під час цієї загарбницької війни, яку почала Росія. Тим часом Росія не стримується взагалі", - коментує Кардін в інтерв'ю Голосу Америки.
Сенатор-республіканець від штату Небраска Джон Рікеттс вважає, що українці мають робити усе необхідне, щоб виграти цю війну. "Знову ж таки, це війна. Україні потрібно переконатися, що вона переживе цю війну. Тож їм доведеться робити усе, що вони повинні робити, аби виграти цю війну", - наголошує законодавець.
Також, за словами Рікеттса, США мають допомагати Україні стільки, скільки буде потрібно: "Перше і найголовніше – зробити так, щоб Україна виграла цю війну. Щодо конкретної тактики, то це ми залишимо на розсуд України, саме вони мають визначити, як найкраще вести цю війну. Але найважливіше - Україна має виграти, а Путін – програти. Якою тактикою та стратегією цього досягти? Я тут не експерт. Але Сполучені Штати повинні бути відданими допомозі Україні у довгостроковій перспективі, щоб переконатися, що українці виграють цю війну", - пояснив сенатор.
Дивіться також: Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США.
Форум