Спеціальні потреби

Актуально

У США до роботи з дітьми залучають пенсіонерів

Для школярів, яким потрібна допомога у засвоєнні шкільного матеріалу, у Сполучених Штатах існують репетиторські програми академічної підготовки. Справа ця не дешева, але діти з бідних родин можуть розраховувати на безкоштовну допомогу... пенсіонерів. Для багатьох людей, які вийшли на заслужений відпочинок важко змиритися з відсутністю постійного заняття, до чого вони звикли. До того ж, як виявили вчені, громадська робота йде на користь здоров’ю людей похилого віку.

Шеная Андерсон - другокласниця початкової школи у Вашингтоні. Шенаї важко дається математика і читання. Двічі на тиждень 62-річна Шерлі Микел займається з Шенаєю один-на-один і заохочує дитину до навчання. Вона визнає:

«Мені це подобається. Це нагода бути при ділі і бути корисною. Це також можливість підтримувати фізичну форму і працювати з дітьми. Я люблю дітей і люблю дивитися на їх успіхи у школі».

Шерлі Микел, як і Ґлорія Пенделтон - пенсіонерки. Шерлі працювала у структурі федерального уряду. Ґлорія - у війську. Сьогодні вони у вільний час допомагають дітям підтягнути успішність. Ґлорія Пенделтон говорить:

«Я навіть краще почуваюся… Відчуття таке, що вчуся разом з дітьми».

Обидві пенсіонерки належать до організації «Корпус досвіду» - програми, що залучає людей віком поза 55 років допомагати дітям із бідних родин. Програма налічує 2 тисячі волонтерів і діє у 23 містах по всій Америці.

Кейтлін Кей, яка є у цій програмі вже три з половиною роки, каже:

«Я бачу як покращується успішність дітей, з якими працюють індивідуально і підтягують їх до рівня класу, а той вище…».

Віддача від волонтерської робити, за словами Кейтлін, перевищує її очікування. З нею погоджується пенсіонер-волонтер Ервінґ Вільсон, який співпрацює із програмою 7 років:

«Я отримую багато для себе корисного у цій програмі. Мій мозок постійно стимулюється. Ходіння в школу 3 рази на тиждень і користування сходами тримає мене у добрій фізичні формі».

Нещодавні дослідження, проведені університетом Джонса Гопкінса, підтверджують, що залучення до громадської праці надзвичайно корисне для здоров’я пенсіонерів.

Виконавчий директор центру Мішель Карлсон каже:

«Волонтерство і розумові вправи - вирішення проблем, надання допомоги дітям з читанням - може покращити роботу мозку в його лобових частках… і зменшити ризик розвитку деменції та її найбільш поширеної форми - хвороби Альцгеймера».

Населення планети катастрофічно старіє тому науковці бачать вигоди від того, щоби парувати людей похилого віку з дітьми, які відстають, наприклад, у навчанні. Мішель Карлсон говорить:

«Краса цього у тому, що ми не просимо пенсіонерів ковтати таблетки. Ми просимо їх повернутися до спілкування з людьми, яким потрібна їх поміч. А допомагаючи іншим, вони допомагають собі».

Пенсіонери не заперечують. Вони кажуть, що перебування серед дітей дає їм наснаги, вони почуваються потрібними і раді тому, що можуть приносити користь суспільству.
Всі новини дня

Американський ветеран заснував організацію для допомоги українським захисникам. Відео

Американський ветеран, який воював в Україні і втратив там товариша, заснував організацію для допомоги українським захисникам. Карл Ларсон досі зберігає одяг із кров’ю побратима з Іноземного легіону.

Військові експерти: українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу. Відео

Про переваги української армії у контрнаступі ми поговорили із двома американськими військовими експертами. Обидва впевнені - українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу.

В американських містах проходять протести у відповідь на підрив дамби Каховської ГЕС. Відео

У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів - промислова екологиня. Відео

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів. Про це у коментарі Голосу Америки розповіла промислова екологиня Анна Амбросова.

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:38 0:00

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени – деталі з Конгресу США від Катерини Лісунової.

Більше

XS
SM
MD
LG