Спеціальні потреби

Талібан пообіцяв помститись за бійню влаштовану американцем


Президент США Барак Обама висловив співчуття з приводу трагічного інциденту в Афганістані за участю солдата збройних сил США. У неділю американський військовий, з досі невідомих причин, залишив базу в провінції Кандагар і пішов в сусіднє селище де розстріляв у власних будинках мирних жителів. 16 людей, включаючи жінок та дітей, загинули, багато інших отримали поранення. Афганський президент Гамід Карзай назвав випадок холоднокровним вбивством, якому не може бути пробачення. Талібан обіцяє помсту. Цей інцидент ще більше напружив і без того непрості відносини між США та Афганістаном напередодні виводу з країни військ міжнародної коаліції.

Населення Афганістану обурене вчинком американського військового. Ніхто не знаходить логіки в діях солдата, який холоднокровно розстріляв 16 афганців, з яких 9-ть дітей та три жінки. Влада Афганістану розпочала розслідування обставин трагедії і опитує свідків.

«Загинули мирні люди, які були у власних будинках. В одному домі солдат розстріляв 11 членів сім‘ї, в сусідньому застрелив двох. А загалом загинуло 16 людей», - говорить міністр афганського уряду Абдула Халід
.
Командування міжнародної коаліції також почало розслідування. Поки ніхто не може пояснити мотивів солдата. За даними слідчих злочин вчинив 38-річний ветеран збройних сил, одружений, батько двох дітей. До дислокації в Афганістан він відслужив три терміни в Іраку. Серед ночі він самовільно залишив військову базу взявши з собою автомат та пістолет. Після скоєних вбивств солдат повернувся і добровільно здався. Військові слідчі кажуть, що солдат діяв один. Втім, деякі очевидці, стверджують що нападників було більше.

Президент Афганістану Гамід Карзай засудив інцидент і вимагає від американців відповідей. Посол США в Афганістані обіцяє що винні будуть покарані.

У неділю президент США Барак Обама особисто зателефонував Гаміду Карзаю, щоб висловити свої співчуття і запевнити у проведені справедливого розслідування.

Вбивство цивільних сталося у критичний для американської кампанії в Афганістані час. Афганці все більше незадоволені діями західних сил в їхній країні, особливо після нещодавнього випадку зі спаленням Корану. Крім того, все більше американців вимагають завершення цієї війни. Понад 50 відсотків населення США, хоче щоб американська армія вивела свої сили з Афганістану негайно.

Показати коментарі (4)

Цей форум було закрито

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG