Спеціальні потреби

Сара Шоурд повернулася до США


Американка Сара Шоурд, яку разом з її двома товаришами понад рік тримали в іранській в’язниці, повернулася у Нью-Йорк. Іранський уряд відпустив її під заставу, втім не зняв звинувачення у шпигунстві. Шоурд сказала, що щаслива повернутися додому, втім додала, що почувається лише на третину вільною, поки її друзі в Ірані у неволі.

Сара Шоурд провела 410 днів в іранській в’язниці за злочин, якого, за її словами, не було. «Ми не скоїли жодного злочину, і ми не шпигуни», - сказала вона на прес-конференції у Нью-Йорку.

Однак Іран стверджує, що американка – шпигунка і нелегально потрапила в країну з території Іраку. Сара наполягає, що разом з нареченим та другом просто заблукала, подорожуючи у горах:

«Якщо ми навіть і були біля іраксько-іранського кордону – він не був жодним чином позначений».

Щодо друзів Сари Шоурд, яким загрожує до 10 років ув’язнення, то їх родичі, як також американські політики сподіваються звернутися з проханням про звільнення молодих людей особисто до президента Ірану Махмуда Ахмадінеджада, коки той буде у Нью-Йорку для участі у засіданні Генеральної Асамблеї ООН.

В інтерв’ю американській пресі, іранський лідер заявив, що звільнення Шоурд – крок доброї волі його уряду, на який має відповісти уряд США:

«Я думаю, що не було б неправильно попросити американський уряд звільнити з в’язниці іранців».

Під слідством у США перебуває 8 іранців, про долю яких клопочеться президент Ахмадінеджад. Втім він заперечує, що утримує американців лише як додаткову карту у переговорах і наполягає, що іранський суд винесе справедливе рішення в їх справі.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG