Спеціальні потреби

Глобальне потепління може призвести до значного зменшення розміру ссавців


Глобальне потепління може призвести до значного зменшення розміру ссавців

Нове наукове дослідження вказує на те, що глобальне потепління, яке сталося на планеті 55 мільйонів років тому, значною мірою вплинуло на еволюцію малих ссавців.

Американські науковці кажуть, що такі висновки викликають питання, яким же чином представники сьогоднішньої флори та фауни відповідатимуть на швидкі кліматичні зміни, які стануться на Землі вже протягом наступних десятиліть. Багато кліматичних моделей передбачають, що у наступні сто років середня температура на поверхні планети зросте на чотири градуси за Цельсієм.

Співавтори дослідження кажуть, що феномен зменшення розміру тварин 55 мільйонів років тому стався під час палеоценово-еоценового термічного максимуму – періоду, який тривав 175 тисяч років, коли середня температура на поверхні планети зросла на п’ять з половиною градусів. Причинами кліматичних змін тоді також стали викиди вуглецю та парниковий ефект.

Науковці кажуть, що саме під час термічного максимуму одна третина малих ссавців значно зменшилась у розмірі, деякі різновиди зменшились удвічі.

XS
SM
MD
LG