Спеціальні потреби

«Криворіжсталі» та «Метінвесту» буде складніше конкурувати на американському ринку


Міністерство торгівлі США визначило попередні антидемпінгові мита на сталеві прути з вуглецевої сталі та сплаву проти двох виробників з України, йдеться в повідомленні відомства.

Антидемпінгове розслідування попередньо визначило демпінг у 44,03% з боку «Криворіжсталі» (належить ArcelorMittal) та «Єнакієвського металургійного заводу» (ЄМЗ), який раніше належав компанії «Метінвест».

За чаc проведення розслідування, «Метінвест» втратив контроль над ЄМЗ на неконтрольованій урядом території Донбасу.

В березні 2017 року «до адміністративних будівель підприємств проникли невідомі особи, які назвалися представниками влади так званої ДНР. Зазначені особи вимагали сплачувати податки до бюджету «ДНР» або передати в їхнє розпорядження усе майно. Зазначені особи повідомили, що в разі невиконання їхніх вимог до керівництва і працівників ЄМЗ будуть застосовані заходи юридичного та фізичного впливу.

Через неможливість виконати зазначені вимоги керівництво ЄМЗ змушене було повністю припинити господарську діяльність на НКТ і залишити своє майно. Наразі майно й активи ПАТ «Єнакієвський металургійний завод» перебувають у незаконному володінні невстановлених осіб», йдеться в повідомленні «Метінвеста».

А от італійський завод компанії «Метінвест» Ferriera Valsider підпав під антидемпінгове мито в рамках поточного розслідування. Все ж, розмір мита складатиме 22,3%, що нижче ніж для українських підприємств.

Рішення про розмір мита було прийнято на основі розслідування Адміністрації міжнародної торгівлі США, яке встановило, що продаж відбувається за несправедливо заниженою ціною. Адміністрація також зазначила, що підприємства повною мірою не співпрацювали зі слідством.

Обсяг експорту сталевих прутів з вуглецевої сталі та сплаву з України до США склав 146 тисяч тонн на суму 55 мільйонів доларів, повідомляє Адміністрація міжнародної торгівлі США.

Міністерство торгівлі США планує оголосити остаточне рішення про мита 9 січня 2018 року, в разі, якщо паралельне розслідування встановить, що в результаті такого імпорту постраждали американські виробники.

Дивіться також: Криза в Іспанії: З якими проблемами зіштовхнулись українці в Каталонії?

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG