Спеціальні потреби

Актуально

У США популярності набирають мікрокредити

Практика, так званих мікрокредитів загально поширена у країнах на шляху розвитку. Втім цей вид послуг почав користуватися попитом і у США. Наприклад, у Вашингтоні створено приватну групу, що надає мікропозики мешканцям столиці для розвитку власного бізнесу. Сума кредиту коливається від 500 до 50 000 доларів.

Фідель Ґарсія - власник студії Пілатес. Патрик Карл - співвласник кафе. Об’єднує цих чоловіків те, що обидва вони отримали фінанси для започаткування свого бізнесу від Латиноамериканської корпорації економічного розвитку.

Ґарсія - син кубинських емігрантів і професійний танцюрист балету відкрив студію у листопаді в одному з престижних районів американської столиці.

Він говорить, що комерційні банки, куди він звертався, відмовляли йому у кредиті і тільки корпорація ризикнула позичити йому 10 тисяч доларів:

«На цей момент мені справді потрібні були гроші на інвентар і оренду. Я дуже їм вдячний. Мені дійсно потрібна була допомога, яку вони мені надали».

Співвласник кафе Патрік Карл каже, що він і його ділові партнери отримали від корпорації позичку на 35 тисяч доларів.

«Вони все пояснили, так ніби ви їм родич. Не було незручностей, труднощів, сюрпризів. Це допомогло», - каже він.

Латиноамериканська корпорація економічного розвитку розпочала програму кредитування понад 10 років тому. Спочатку вони допомагали тільки іспаномовним американцям. Відтак почали надавати кредити усім з низьким рівнем прибутків.

Менеджер відділу кредитування Шарлін Ван Дайк пояснює:

«Ми дивимося на платоспроможність клієнта, щоби визначити обсяг кредиту. Для цього ми обчислюємо скільки у клієнта залишається грошей після сплати усіх рахунків».

Шарлін каже, що сьогодні клієнтами корпорації є різні етнічні меншини:

«У Вашингтоні багато іммігрантів. Серед наших клієнтів є ефіопці та вихідці з Південно-східної Азії».

Дуже часто Латиноамериканська корпорація є останньою зупинкою для людей, які прагнуть відкрити власний бізнес.

«Ми працюємо з бухгалтерськими фірмами, моргами, компаніями Он-Лайн», - каже Шарлін Ван Дайк.

Корпорація фінансує і ресторанний бізнес. Кафе «Капітал Ситі Дайнер» існує від 40-их років минулого століття. До Вашингтона кафе потрапило з Нью-Йорка, розповідає його співвласник Патрік Карл:

«Ми фізично перевезли весь ресторан - будинок, посуд, тощо. В Інтернеті купили решту. У цьому районі столиці немає навіть де поснідати. Тому відкрити тут ресторан нам здалося вигідною справою».

Патрік говорить, що кафе відкрилося два місяці тому, і негайно стало прибутковим:

«У нас багатії сидять поруч з бідними. Заходять всі, хто любить смачну їжу по низьких цінах і приємну атмосферу».

Власник студії Пілатес Фідель Ґарсія також не нарікає. Він вже говорить про те, що як тільки виплатить поточний кредит негайно візьме нову позичку:

«Студія повинна розвиватися. І є багато людей, які хочуть у мене займатися».

Минулого року Латиноамериканська корпорація економічного розвитку видала кредитів на 600 тисяч доларів. Із усіх позичальників, борг не сплатив лише один чоловік, який втратив роботу, з якої фінансувався його бізнес.
Всі новини дня

"Надання зброї - це процес, що розвивається" - Блінкен відповів на питання про літаки для України

F-16 ВПС Польщі під час авіашоу Wings Over Baltics 2019. Фото: REUTERS/Ints Kalnins

Держсекретар США Ентоні Блінкен відповів на питання про перспективу надання літаків Україні. Зокрема, про процес надання зброї Україні держсекретар зауважив що йдеться про “процес, що розвивається”.

“Ми продовжуватимемо у тісній співпраці з українцями і партнерами робити висновки про те, що, на нашу думку, потрібно Україні та що може бути найбільш ефективним сьогодні”, - сказав Блінкен під час спільної прес-конференції з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, що відбулась у середу у Вашингтоні.

За словами держсекретаря, військова допомога Україні під час війни змінювалася відповідно до того, як мінявся характер агресії Росії.

“Так само змінювалася і наша підтримка, ми завжди хотіли переконатися, що Україна має в своїх руках обладнання, яке їй знадобиться для захисту у цей момент. Не менш важливим є вміння українців ефективно його використовувати. І це вимагає, в деяких випадках, серйозної підготовки. І, нарешті, все це потрібно об’єднати в єдину цілісну стратегію”, - сказав Блінкен.

Як повідомляв Голос Америки, прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час прес-конференції із президентом України Володимиром Зеленським сказав, що сьогодні розпочато програму навчання українських пілотів у Британії.

Ріші Сунак: «Ми будемо підтримувати Україну, щоб забезпечити остаточну військову перемогу». Відео

«Сьогодні розпочато навчання українських морських піхотинців передовим можливостям. Тож Палата громад може бути впевненою, що ми продовжуватимемо підтримувати Україну, щоб забезпечити остаточну військову перемогу на полі бою цього року», - заявив прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак.

Ріші Сунак зробив заяву про винищувачі для України

Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час прес-конференції із президентом України Володимиром Зеленським у Британії, 8 лютого 2023. REUTERS/Peter Nicholls

Можливість відправлення Україні винищувачів для захисту у війні проти РФ - не зняте з порядку денного, заявив прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час прес-конференції із президентом України Володимиром Зеленським.

"Першим кроком у забезпеченні передових літаків є наявність солдатів або авіаторів, які здатні їх використовувати. Це процес, який потребує деякого часу. Ми розпочали цей процес сьогодні, - сказав Сунак про оголошену раніше програму навчання українських пілотів у Британії. - Нічого не зняте з порядку денного, і наше лідерство в цьому питанні є тим, чим ми всі разом маємо пишатися".

Сунак також оголосив, що обіцяні раніше танки Challenger 2 прибудуть в Україну вже "наступного місяця" і заявив, що Україна "ніколи більше не повинна залишитися вразливою для нападу", а також закликав "озброїти Україну в короткостроковій перспективі, але зміцнити Україну в довгостроковій перспективі".

За його словами, Велика Британія погодилася розширити свою програму навчання, за якою за останні шість місяців було підготовлено 10 тисяч військовослужбовців, й пообіцяв, як пише CNN, "прискорити доставку нашого обладнання", щоб забезпечити досягнення України на лінії фронту в найближчі "дні і тижні, а не роки".

Президент Зеленський під час прес-конференції висловив вдячність за підтримку України: "Сьогодні зрозуміло, що ми маємо підтримку Великої Британії. Дякую всьому народу Великої Британії, дякую за ці 350 днів єдності". Також, говорячи про програму навчань для українських пілотів, він вкотре повторив заклик про надання Україні західних винищувачів і додав, що "чув від пана прем'єр-міністра про бажання надати винищувачі" Києву.

У російському посольстві в Лондоні вже заявили, що рішення Британії про надання Україні винищувачів матиме "військово-політичні наслідки" для всього світу.

Нині міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив у Twitter, що Київ продовжує говорити із західними партнерами про можливість надання бойових літаків: "Я говорив з міністром закордонних справ Нідерландів Вопке Гукстра, щоб скоординувати наші міжнародні кроки, оскільки повномасштабне вторгнення Росії наближається до річної позначки. Я подякував за останнє рішення щодо танків. Я також піднімав питання про F-16. Ми продовжуємо наш діалог з Нідерландами та іншими щодо бойової авіації".

Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в коментарі для CNN заявив, що Україні знадобляться десятки західних бойових літаків, щоб перемогти у війні проти Росії.

При цьому оглядачі кажуть, що Захід має невеликий проміжок часу, щоб допомогти Україні новою воєнною технікою до початку очікуваного нового наступу Росії навесні чи навіть у лютому. За деякими оцінками Кремль уже намагається відновити великий наступ в Україні від початку січня.

У статті використано матеріали Reuters.

Білий дім назвав "відвертою неправдою" допис блогера щодо вибуху на "Північному потоці"

Архівне фото Шведської берегової охорони - витік газу на "Північному потоці 2", 28 вересня 2022 року. (Swedish Coast Guard via AP)

ВАШИНГТОН, 8 лютого (Reuters) – Білий дім у середу заперечив допис у блозі американського журналіста-розслідувача, який стверджував, що Сполучені Штати стоять за вибухами газопроводів Nord Stream, назвавши його «відвертою неправдивою і цілковитою вигадкою».

Reuters не підтвердило звіт, опублікований американським журналістом-розслідувачем Сеймуром Гершем, у якому говориться, що напад було здійснено у вересні минулого року за вказівкою президента Джо Байдена.

«Це відверта неправдива і цілковита вигадка», — заявила Едрієн Вотсон, представниця Ради національної безпеки Білого дому. Про це також заявили представники ЦРУ та Державного департаменту.

Ці трубопроводи є багатомільярдними інфраструктурними проектами, призначеними для транспортування російського газу до Німеччини дном Балтійського моря.

Швеція та Данія, у чиїх виключних економічних зонах сталися вибухи, дійшли висновку, що трубопроводи підірвали навмисно, але не сказали, хто може нести відповідальність.

Сполучені Штати і НАТО назвали інцидент "актом саботажу". Москва звинуватила Захід у незрозумілих вибухах, які спричинили розриви. Жодна сторона не надала доказів.

У середу Міністерство закордонних справ Росії заявило, що у Сполучених Штатів є запитання щодо їхньої ролі у вибухах на трубопроводах.

Будівництво «Північного потоку-2» мало дозволити Росії подвоїти обсяг газу, який Росія могла б надсилати безпосередньо до Німеччини морським шляхом, Трубопровід було добудовано у вересні 2021 року, але так і не було введено в експлуатацію після того, як Берлін відклав сертифікацію за кілька днів до того, як Москва розпочала повномасштабне вторгнення в Україну минулого лютого.

«Ми знаємо, що свобода переможе. Ми знаємо, що Росія програє», – Володимир Зеленський. Відео

«Я бачу у ваших очах, що ми думаємо так само, як і ви. Ми знаємо, що свобода переможе. Ми знаємо, що Росія програє. І ми дійсно знаємо, що ця перемога змінить світ, і це буде зміна, якої світ давно потребує», – президент України Володимир Зеленський

Більше

XS
SM
MD
LG