Спеціальні потреби

Сонячні батареї будуть дешевшими, але не ефективнішими - гарвардські вчені


Сонячні батареї будуть дешевшими, а не кращими
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

Сонячні батареї будуть дешевшими, а не кращими

Перехід на сонячні батареї для пересічного споживача електроенергії - справа дуже коштовна. Але незабаром ситуація може змінитися. Група науковців при Гарвардському університеті шукають нові, більш дешеві компоненти для сонячних батарей, які б можна було встановлювати у себе на дахах чи навіть на фасадах будинків. До свого проекту вони залучили тисячі волонтерів зі всього світу.

Більшість сонячних батарей сьогодні виготовляються з силікону, а їх виробництво потребує високого рівня професіоналізму та дорогого устаткування. У середньому на обслуговування господарських потреб однієї домівки у США іде від 20 до 24 кіловат-годин на добу. Для купівлі та встановлення такої кількості сонячних батарей треба витратити до 20 тисяч доларів. І таких видатків дозволити собі можуть далеко не всі.

Вчені радять бідним чистити воду сріблом
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00
Відтак, група дослідників у рамках проекту Гарвардського університету «Чиста енергія» шукають способи використання для виготовлення батарей більш дешевих елементів з вуглецю. Голова проекту Алан Аспуру каже, що така батарея повинна мати принаймні 10 відсотків КПД для того, щоб її варто було запустити у виробництво:

«Це означає, що в енергію перетворюватиметься 10% сонячного світла, яке попадає на батарею. Лише кілька, якнайбільш п’ять, молекул має таку ефективність. Це було встановлено лише в останні пару років».
Це означає, що в енергію перетворюватиметься 10% сонячного світла, яке попадає на батарею. Лише кілька, якнайбільш п’ять, молекул має таку ефективність
Алан Аспуру

Науковець додає, що сьогоднішні силіконові батареї мають також досить низький КПД - лише 15 відсотків. Більш ефективні батареї існують, але використовуються переважно на супутниках через їх високу коштовність. Тому дешеві батареї з вуглецю попри свою досить низьку ефективність можуть стати достойною альтернативою дорогим силіконовим.

Аспару каже, що його команда співпрацює з добровольцями по всьому світу, створюючи таким чином віртуальну супер-лабораторію:

«Ми скооперувалися з проектом Ай-Бі-Ем «Громадська електромережа». Це база даних Ай-Бі-Ем, яка нараховує сотні тисяч людей, які долучаються до різних проектів, у тому числі і нашого».

Науковці сподіваються, що результати їх роботи принесуть практичну користь вже скоро, і експериментальні лабораторії по всьому світу використовуватимуть їх дослідження для пошуку нових матеріалів.

Відео - найголовніше

Face to Face. Врятовані обличчя захисників. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00
XS
SM
MD
LG