Спеціальні потреби

Актуально

Вперше за п’ять років Сомалі змогло отримати міжнародну гуманітарну допомогу

Посуха та голод, які найбільше вдарили по півдню Сомалі, примушують людей залишати домівки у пошуках харчів. Лише у понеділок, вперше за п’ять років столиця Сомалі змогла отримати гуманітарну допомогу Агентства ООН у справах біженців. Перший літак з гуманітарною допомогою привіз з бази ООН у Дубаї понад тридцять одну тону устаткування, ковдр, спальних мішків, харчів.

«Сьогодні прибула перша партія гуманітарної допомоги. Друга прибуде у четвер з таким самими вантажем , а третя - наступного тижня. В останню ми включили високо калорійне печиво, яке буде роздаватися дітям», – каже регіональний представник Верховного комісару ООН у справах біженців Енді Нідгем.

Перша партія допомоги прибула через кілька днів після того, як послаблені урядовою армією, бойовики Аль-Шабабу залишили столицю. Аль-Шабаб не дозволяв міжнародним гуманітарним організаціям працювати на контрольованих угрупованням територіях. Саме ці території постраждали від голоду найбільше. Урядова армія готова боротися далі.

«Ми продовжуватимемо цю боротьбу, поки Аль-Шабаб не забереться із Сомалі», – каже командир сомалійської армії Абдулла Нод.

Тим часом, Джилл Байден – дружина віце-президента США Джо Байдена - відвідала табір біженців Дадааб у східній Кенії, куди за останні кілька тижнів прибули десятки тисяч сомалійських біженців.

«Я прошу американців простягнути руку допомогу, адже ситуація тут дуже важка», – закликала вона.

США шукають шляхи збільшення обсягу допомоги Північно-східній Африці. Представниця урядового агентства USAID Ненсі Ліндборг каже, що довготермінове завдання її установи розбудова ефективної системи поставки харчів та її безпека у тих районах, які постійно страждають від посухи.

«Ми посилили системи раннього попередження, ми підтримуємо мережу допомоги харчами та запроваджуємо програми захисту громад. Крім того ми працюємо над підвищенням родючості сухого ґрунту», – каже представниця USAID Ненсі Ліндборг.

Працівники гуманітарних організацій наполягають, що критично важливим для порятунку людей є миттєве надання допомоги. Лише на півдні Сомалі від голоду за останні кілька місяців померло 29 тисяч дітей віком до п’яти років.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG