Спеціальні потреби

Актуально

Вперше за п’ять років Сомалі змогло отримати міжнародну гуманітарну допомогу

Посуха та голод, які найбільше вдарили по півдню Сомалі, примушують людей залишати домівки у пошуках харчів. Лише у понеділок, вперше за п’ять років столиця Сомалі змогла отримати гуманітарну допомогу Агентства ООН у справах біженців. Перший літак з гуманітарною допомогою привіз з бази ООН у Дубаї понад тридцять одну тону устаткування, ковдр, спальних мішків, харчів.

«Сьогодні прибула перша партія гуманітарної допомоги. Друга прибуде у четвер з таким самими вантажем , а третя - наступного тижня. В останню ми включили високо калорійне печиво, яке буде роздаватися дітям», – каже регіональний представник Верховного комісару ООН у справах біженців Енді Нідгем.

Перша партія допомоги прибула через кілька днів після того, як послаблені урядовою армією, бойовики Аль-Шабабу залишили столицю. Аль-Шабаб не дозволяв міжнародним гуманітарним організаціям працювати на контрольованих угрупованням територіях. Саме ці території постраждали від голоду найбільше. Урядова армія готова боротися далі.

«Ми продовжуватимемо цю боротьбу, поки Аль-Шабаб не забереться із Сомалі», – каже командир сомалійської армії Абдулла Нод.

Тим часом, Джилл Байден – дружина віце-президента США Джо Байдена - відвідала табір біженців Дадааб у східній Кенії, куди за останні кілька тижнів прибули десятки тисяч сомалійських біженців.

«Я прошу американців простягнути руку допомогу, адже ситуація тут дуже важка», – закликала вона.

США шукають шляхи збільшення обсягу допомоги Північно-східній Африці. Представниця урядового агентства USAID Ненсі Ліндборг каже, що довготермінове завдання її установи розбудова ефективної системи поставки харчів та її безпека у тих районах, які постійно страждають від посухи.

«Ми посилили системи раннього попередження, ми підтримуємо мережу допомоги харчами та запроваджуємо програми захисту громад. Крім того ми працюємо над підвищенням родючості сухого ґрунту», – каже представниця USAID Ненсі Ліндборг.

Працівники гуманітарних організацій наполягають, що критично важливим для порятунку людей є миттєве надання допомоги. Лише на півдні Сомалі від голоду за останні кілька місяців померло 29 тисяч дітей віком до п’яти років.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG