Спеціальні потреби

Актуально

Обама пообіцяв закласти основи майбутнього процвітання Америки

Кілька годин тому Президент США Барак Обама виступив перед американським Конгресом із промовою "Про стан держави". Він озвучив головні завдання роботи своєї адміністрації на наступні два роки.

Обама оголосив доволі амбітну мету на час свого президентства: шляхом розвитку науки та технологій зберегти і закріпити домінуюче становище американської економіки у світі.

За конституційно-закріпленою традицією, щорічне президентське звернення у Конгресі є більше ніж просто промовою. Це - визначення курсу, яким президент збирається вести країну.

На екваторі свого першого президентського терміну, Барак Обама вирішив не розмінюватися на дрібниці і заявив, що протягом наступних двох років закладе основи майбутнього процвітання Америки.

Заради цієї мети він навіть готовий покласти на карту свою політичну кар’єру.

“Зараз головне не те, хто саме переможе на наступних виборах. Схаменіться, ми ж щойно лише мали вибори. Головне те, чи робочі місця і нові підприємства з’являться у нашій країні чи десь в іншому місці. Вирішується доля того, чи ми збережемо наше лідерство”, - сказав у своїй промові Барак Обама.

Президент США заявив, що люди втомилися від політичної колотнечі, і хочуть бачити від влади результат.

“Своїми бюлетенями, американський народ визначив, що управління цією країною буде в руках обох партій. Відтепер нові закони будуть прийматися лише за підтримки і Демократів, і Республіканців. Ми будемо рухатися вперед разом, або не будемо рухатися взагалі. Виклики, які стоять перед нами – більші ніж партійні інтереси і більші ніж політика загалом”, -заявив він.

Президент США дав чітко зрозуміти, що Сполучені Штати опинилися перед загрозою втрати своїх позицій у світі. І якщо не діяти рішуче та негайно, то країна опиниться на узбіччі прогресу.

“Пів століття тому, Радянський Союз першим запустив у космос космічний апарат «Спутнік». Ми тоді і гадки не мали, як ми обженемо СРСР і висидимося на Місяці. Ми не мали технологій, не було навіть агентства НАСА. Але інвестувавши у дослідження та освіту ми не лише обігнали Радянський Союз – ми запустили хвилю інновацій, яка створила нові підприємства і мільйони робочих місць. Сьогодні для нашого покоління настав момент запуску «спутніка», - сказав Президент США

Обама пропонує інвестувати державні гроші та зусилля у в освіту та науку. У те, щоб започаткувати у США нові високотехнологічні проекти, які повернуть з-за кордону в Америку робочі місця і закладуть фундамент нового економічного розквіту країни.

Обама закликав винаходити більше, навчати більше і будувати більше ніж решта світу!

З таким планом , втім, категорично не погоджуються республіканці. У своїй відповіді президенту вони заявили, що зроблять усе, аби зупинити розростання уряду і неконтрольоване витрачання бюджетних грошей.

Так, голова бюджетного комітету Палати представників, республіканець Пол Раян заявив, що над США вже нависла не підйомна ноша державного боргу, який скоро затьмарить усю економіку країни і виросте до катастрофічних розмірів.

Він озвучив позицію усієї Республіканської партії, яка полягає у тому, що виходом з теперішньої кризи є зменшення до мінімуму ролі уряду у суспільстві. Федеральний уряд має бути скорочений, і мусить займатися лише питаннями національної безпеки та захисту конституції.

На думку республіканців, вільний дух приватного підприємництва, притаманний американцям, самостійно, без урядової допомоги знайде вихід з теперішньої економічної кризи і поверне Сполученим Штатам лідерство у світі.

Чия з концепцій переможе, ми побачимо вже зовсім скоро.

Всі новини дня

Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

З початком війни Джамала відвідала вже десятки країн, виступаючи на благодійних заходах в підтримку постраждалих від війни українців, а також допомагаючи збором коштів для ЗСУ.

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.

Більше

XS
SM
MD
LG