Спеціальні потреби

Актуально

Південна Корея може розширити протиракетний щит THAAD, через погрози з КНДР

FILE - South Korea's President Yoon Suk Yeol arrives for the NATO summit in Madrid, Spain, on June 30, 2022.

Новий уряд Південної Кореї заявив про готовність розглянути можливість розширення використання протиракетного щита THAAD, розгорнутого США, враховуючи дедалі більше доказів того, що Північна Корея готується провести ядерне випробування.

Експерти з питань оборони кажуть, що цей крок змінив би існуючу політику та викликав рішучу опозицію з боку Китаю. Однак він має сенс у світлі небажання Пекіна стримувати нещодавню серію ракетних запусків Пхеньяном.

Попередня південнокорейська адміністрація Мун Чже Іна відмовилася від розгортання будь-яких додаткових систем протиракетної оборони США (THAAD) як спосіб заспокоїти Китай у 2017 році, коли Південна Корея отримала щит THAAD.

Політика, відома як «Три ні», передбачала відсутність додаткового розгортання THAAD, участь у системі протиракетної оборони США та створення тристороннього військового альянсу з Вашингтоном і Токіо.

Адміністрація Муна оголосила політику «Три Ні» в жовтні 2017 року після того, як Пекін розпочав кампанію економічного тиску проти Південної Кореї. Рік тому Сеул вирішив дозволити розміщення системи THAAD для захисту від Пхеньяна.

На парламентських слуханнях 25 липня міністр закордонних справ Південної Кореї Пак Джин сказав: «Три Ні — це не обіцянка чи угода, яку ми дали Китаю, а пояснення нашої позиції».

Він продовжив: «Важко прийняти заклик Китаю дотримуватись політики «Трьох Ні», навіть якщо це питання безпосередньо стосується нашої національної безпеки та суверенітету».

У відповідь речник Міністерства закордонних справ Китаю Чжао Ліцзянь 27 липня сказав: «Взяте зобов’язання має бути зобов’язанням дотриманим, незважаючи на зміну уряду».

Він додав: «Опозиція Китаю розгортанню США THAAD у Південній Кореї спрямована не на Південну Корею, а на зловмисний намір США навмисно підірвати стратегічну безпеку Китаю».

Застаріла політика

Експерти заявили, що уряд президента Юн Сук Йоля не зобов’язаний дотримуватися «Трьох Ні» Муна перед обличчям зростаючих загроз з боку Північної Кореї та небажанням Пекіна відмовляти Пхеньян від запуску ракет.

"З тих пір, як почали обговорювати "Три Ні", все змінилося", - сказав Брюс Беннетт, старший аналітик з питань оборони корпорації Rand.

"Загроза Північної Кореї стала значно більшою, - продовжив він, - і Китай як велика держава не в змозі стримувати загрозу Північної Кореї".

Того самого дня Чжао виступив проти посилення системи THAAD, лідер Північної Кореї Кім Чен Ин заявив, що країна може використати свій ядерний арсенал у конфлікті зі США та Південною Кореєю.

Цього року Північна Корея провела 18 випробувань зброї, включно з кількома балістичними ракетами, порушуючи резолюції Ради Безпеки ООН.

Китай разом із Росією наклав вето на резолюцію ООН, внесену США в травні, що закликає до нових санкцій у відповідь на прискорені запуски балістичних ракет Пхеньяном.

Патрік Кронін, голова безпеки Азіатсько-Тихоокеанського регіону в Гудзонському Інституті, сказав: «Наразі, ймовірно, ближче до кінця цього року, сьоме ядерне випробування Північної Кореї вимагатиме відповідних заходів для забезпечення стримування та стратегічної стабільності».

Він продовжив: «Таким чином, адміністрація Юна має залишати відкритими свої варіанти щодо [своїх] найкращих систем захисту, включаючи THAAD».

Кронін додав: «Президент Юн не зобов’язаний дотримуватися політики свого попередника. «Три Ні» були політичною політикою адміністрації Муна, а не офіційним договірним зобов’язанням між двома державами».

THAAD - не предмет для переговорів

Патрісія Кім, співробітниця Центру політичних досліджень Східної Азії Інституту Брукінгса, сказала: «Південна Корея повинна чітко дати зрозуміти, що вона приймала і продовжуватиме приймати рішення, виходячи з інтересів національної безпеки».

Речник Міністерства закордонних справ Південної Кореї повідомив Корейській службі Голосу Америки в середу, що політика уряду Юна ґрунтується на твердій позиції «захисту життя та безпеки свого народу» як основної мети його національної безпеки «в умовах підвищеної безпеки, через збільшення ядерної та ракетної загрози з боку Північної Кореї".

Відповідаючи на запитання про позицію Сеула щодо можливого додаткового розгортання THAAD, речник сказав: «Все, що обмежує нашу національну безпеку та суверенні права, не є предметом переговорів».

Корейська служба Голосу Америки зв’язалася з посольством Китаю у Вашингтоні з проханням надати коментарі щодо позиції Пекіна щодо додаткового розміщення THAAD у Південній Кореї та отримала посилання на коментарі Чжао від 27 липня.

Девід Максвелл, старший науковий співробітник Фонду захисту демократій (FDD), сказав: «Президент Юн і народ Південної Кореї не пов’язані жодними угодами, які ставлять під загрозу їхню країну та життя людей. і “Три Ні” роблять саме це".

Максвелл додав: «Ми повинні очікувати, що Китай розпочне економічну війну проти РК, як це було в 2017 році». Він продовжив: «Цього разу вкрай необхідно, щоб США та демократії, які мають власну думку, виступили на економічний захист РК і продовжували звинувачувати Китай у його кричущому ігноруванні міжнародного порядку, заснованого на правилах».

Всі новини дня

Трубопроводи Північний потік 1 і 2 не дають газу Європі, але витікають

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек на газовій станції в Любміні в Німеччині, де газопровід Північний Потік виходить з Балтійського моря на сушу

Данія і Швеція повідомили про витікання газу з непрацюючих трубопроводів Північний потік 1 і 2, що пролягають по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини.

Інциденти ставлять під ще більший сумнів можливість швидкого відновлення постачання російського газу до Європи в обсягах необхідних для зимового періоду.

Причини витікання газу на трьох, як вважають зараз, нитках трубопроводів біля данського острова Борнгольм не відомі, але офіційні представники називають ситуацію дуже незвичайною.

Північний потік 1 був найбільшим маршрутом постачання російського природного газу у Європу, але на тлі активізації війни Росії з Україною контрольована російською державою компанія Газпром спочатку скоротила транспортування ним газу, а в серпні повністю припинила, пославшись на технічні проблеми ускладнені, як заявили у Москві, західними санкціями.

Північний потік 2 споруджений, але так і не запрацював після того, як уряд Німеччини закрив проект на тлі лютневого російського вторгнення в Україну.

Транзит російського газу до Європи триває через газотранспортну систему України, але у скорочених обсягах, і українці закрили один з маршрутів, вказавши на втручання російських окупаційних військ на українській території.

Впродовж весни і літа Росія відмовилася продавати газ Болгарії, Данії, Польщі, Фінляндії, а також нідерландській компанії Gasterra і частково компанії Shell після того, як вони відкинули вимоги Москви платити за газ у російських рублях.

Найбільша країна ЄС - Німеччина заявляє, що на понад 80% заповнила запаси газу у сховищах і Європа активізувала пошуки альтернативних джерел палива, але проблеми з постачанням спричинили різкі зростання цін на енергію.

Шведська мореплавна служба повідомила про два місця витоку газу з трубопроводу Північний потік 1 після того, як Данія оголосила обмеження руху суден довкола витоку виявленого на Північному потоку 2.

Данська служба, яку цитує служба новин Reuters, вказує, що у зоні витоку газу судна можуть втратити здатність триматися на воді, а крім того є загроза вогню.

Також витік газу в повітря збільшує в атмосфері парникові гази, що впливають на клімат.

Газопровід Північний Потік 1 сягає 1 224 кілометри від Виборга в Росії до Любміна в Німеччині.

Пропускна спроможні кожної нитки 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

В Німеччині той газ подавали в трубопроводи до інших країн Європи.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:46 0:00

«І українці і поляки масово зверталися з пропозицією допомоги». Фундація «Зустріч» у Кракові збільшила обсяг своєї діяльності вдесятеро, щоб задовольнити потреби українських біженців, які їхали у місто.

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

За умовами обміну полонених, п’ятеро звільнених командирів “Азовсталі” до кінця війни перебуватимуть в Туреччині. Один із них - Сергій Волинський. "Голос Америки" поспілкувався з його дружиною Русланою.

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Екс-посолка США в Києві назвала російські обстріли цивільної інфраструктури України «ганебними» і заявила про невідворотність покарання Росії за військові злочини.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Британський уряд став першим на Заході, хто ввів нові санкції проти Росії через незаконні так звані «референдуми» на окупованих територіях України. Міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі заявив, що «уявні референдуми під дулом пістолета не можуть бути вільними чи справедливими».

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG