Спеціальні потреби

Розпочинаються мирні переговори між урядом і повстанцями Південного Судану


У столиці Ефіопії відкриваються переговори між представниками суперницьких сторін у конфлікті в Південному Судані. Метою переговорів є покласти край кількатижневій хвилі насильства, в результаті якої вже загинуло понад 1000 людей.

Президент Салва Киїр та лідер повстанців Рієк Мачар надсилають делегації до столиці Ефіопії Аддис-Абеби, де вони вестимуть переговори під егідою регіонального блоку IGAD.

Криваві сутички у найновішій державі світу розпочалися в середині грудня, коли президент Киїр, який походить з племені динка, звинуватив Мачара з племені нуерів у спробі державного перевороту.

У вівторок повстанці знову відбили місто Бор. Минулого тижня на короткий час вони зайняли місто, після чого їх витіснили з нього урядові війська.

Сполучені Штати привітали мирні переговори і ще раз закликали до негайного припинення збройних сутичок. Представниця Ради національної безпеки Кейтлін Гейден заявила, що Сполучені Штати відмовлять у підтримці тим, хто намагається захопити владу і «вважатимуть відповідальними лідерів, які очолюють свої сили».

Організація Об’єднаних Націй заявила, що хвиля насильства змусила десятки тисяч людей покинути свої домівки.

Подкаст

№1. Айова. Початок внутрішньо-партійних виборів у США
please wait

No media source currently available

0:00 0:27:23 0:00
Голос Америки – подкаст
Останній випуск
№1. Айова. Початок внутрішньо-партійних виборів у США
Голос Америки – подкаст
Голос Америки – подкаст

Підписатись

iTunes Підписка
XS
SM
MD
LG