Спеціальні потреби

Іспанія кидає виклик бажанню каталонців до незалежності


Каталонія на карті Іспанії

Уряд Іспанії розпочав юридичні заходи у зв’язку з рішенням законодавців північно-східного регіону Каталонія проголосити незалежність.

У понеділок регіональний парламент прийняв план про відокремлення. Прихильники цього плану висловлюють надію, що через півтора року він доведе до виходу Каталонії зі складу Іспанії.

Юристи іспанського уряду звернулися до Конституційного суду, щоб він негайно припинив дію резолюції, навіть у час, коли вона вивчається.

Прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой заявив, що рішення уряду має на меті «захистити цілісність країни». Він обіцяв вдатися до всіх політичних і юридичних заходів для припинення руху каталонців до незалежності.

Каталонія є автономним регіоном з населенням у 7.5 мільйона, на який припадає приблизно 20% економічного потенціалу країни.

Рух Каталонії до незалежності розпочався понад століття тому, але він набрав сили кілька років тому у зв’язку з економічною кризою в Іспанії. Рік тому там проведено референдум у справі незалежності, який Мадрид визнав недійсним. Приблизно 80% каталонських виборців підтримали ідею незалежності свого регіону.

Дивіться також: Огляд: Чи безпечно літати до Єгипту

Огляд: Чи безпечно літати до Єгипту? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

XS
SM
MD
LG