Спеціальні потреби

Каталонські протестувальники вимагають звільнення затриманих лідерів сепаратистів


Затримані іспанською владою предстаавники каталонського руху за незалежність Джорді Санчес і Джорді Куїсарт (Cuixart)

Десятки тисяч людей вийшли вчора ввечері на вулиці Барселони, щоб висловити протест у зв’язку з рішенням іспанського уряду затримати двох лідерів каталонських сепаратистів.

Протестувальники несли свічки і плакати з вимогами звільнення Джорді Санчеса і Джорді Куїсарта (Cuixart), яких звинувачено в імовірних закликах до бунту. Прокуратура звинувачує Куїсарта, представника культурнрго руху Omnium, і Санчеса з Каталонської національної асамблеї в провокуванні насильства проти поліції під час походу минулого місяця на підтримку незалежності від Іспанії.

Каталонські лідери назвали двох ув’язнених активістів політичними в’язнями, проте мадридський уряд заперечує це.

У вівторок вранці іспанський Верховний суд виніс рішення, що референдум у справі незалежності Каталонії був незаконним, кажучи, що регіональний закон, який підтримав референдум, суперечить конституції Іспанії.

Уряд Каталонії прийняв «закон про референдум щодо самовизначення». Це сталося 6 вересня, а вже 1 жовтня в Каталонії відбувся референдум. Верховний суд Іспанії заявив, що дія закону повинна бути тимчасово уневажнена для його вивчення з уваги на опозицію до нього з боку іспанського уряду.

Відповідно до правил суду, припинення дії закону має тривати п’ять місяців, щоб дати суддям час для його вивчення, але коаліція, що підтримує незалежність Каталонії, твердить, що універсальне право на самовизначення переважає над законами Іспанії.

Представник каталонського уряду Джорді Туруль заявив репортерам, що Каталонія не відмовиться права на відокремлення і повторив заклик до переговорів з Мадридом на тему, за його словами, «демократичного мандату» на незалежність.

Іспанія дала Каталонії час до четверга змінити своє рішення.

Дивіться також: Андрій Любка представив "Карбід" у Вашингтоні

Андрій Любка представив "Карбід" у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

XS
SM
MD
LG