Спеціальні потреби

Виповнилося 50 років з часу першого пілотованого польоту в космос


Виповнилося 50 років з часу першого пілотованого польоту в космос

У вівторок минуло 50 років з часу першого пілотованого космічного польоту і 30 років з дня першого запуску космічного корабля США. 12 квітня 1961-го року 27-річний Юрій Гагарін стартував у кулеподібній капсулі «Восток-1», яка облетіла навколо Землі і повернулася в атмосферу планети після 108-хвилинного польоту. Після повернення в атмосферу Землі, Гагарін вистрибнув із капсули з парашутом. Радянський уряд тримав це в таємниці протягом багатьох років, побоюючись, що історичний політ не буде вважатися дійсним, оскільки Гагарін не приземлився у капсулі.

Пілот радянських військово-повітряних сил, Юрій Гагарін загинув у навчальному польоті 27 березня 1968-го.

Перший пілотований політ у космос дав Радянському Союзу великі переваги над США в епоху холодної війни. Однак у 1969-му році Сполучені Штати зрівняли рахунок у космічних перегонах, ставши першою країною, яка успішно відправила своїх астронавтів на місяць. З тих пір США, Росія та інші країни стали партнерами у створенні та проведенні досліджень на Міжнародній космічній станції.

У 1981-му – 20 років після того, як Гагарін облетів навколо земної кулі, американські астронавти Джон Янг та пілот Роберт Кріппен вперше полетіли у космос на борту космічного корабля «Колумбія». Американське космічне агентство НАСА планує закінчити 30-річну програму шатлів у цьому році.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG