Спеціальні потреби

Тренер вчить також дітей перемагати чесно


Жага до перемоги, очікування фанатів, гонитва за славою та грішми, не рідко підштовхують спортсменів до вживання заборонених препаратів чи неетичної поведінки. Коли подібні речі стають відомі широкому загалу, справа набирає скандального характеру, спортсменів позбавляють нагород, а інколи навіть переслідують у судовому порядку. Втім деякі тренери намагаються запобігти цьому змалку.

Дев’ятирічна Нетанья Закер захоплюється баскетболом. На тренуваннях вона опановує не тільки майстерність гри. Тренер Енді Стадник вчить її та інших засадам спортивної етики.

«Потиск рук після гри – це знак ввічливості», – повчає Енді Стадник

Настанови тренера вітає мати Нетаньї – Дженет Закер.

«Вони такі податливі у цьому віці. Їх, як зовсім маленьких, треба вчити розрізняти добро від зла», – говорить Дженет Закер.

Порядність на спортивному майданчику та у житті – мотто тренера Стадника. Своє завдання він бачить у тому, щоби навчити дітей перемагати чесно.

«Якщо вони навчаться моральним принципам у спортивній секції, вони їх застосують у своєму професійному, повсякденному житті», – каже Енді Стадник.

Тренер постійно наводить дітям приклади, як от, змагання «Тур де Франс», коли один велогонщик не допоміг іншому піднятися.

«Якщо вони падають, і ви поруч, допоможіть їм встати. У цьому нема нічого погано».

Багато уваги тренер приділяє проблемі допінгу, що уразила сьогодні майже усі види спорту.

«Вас спіймають рано чи пізно», – запевнює вихованців Енді Стадник.

Саме це сталося з Олімпійською чемпіонкою Меріон Джонс, яку позбавили 5-ти нагород і запроторили до в’язниці за вживання стероїдів.

Томас Морі – автор численних статей на тему вживання стероїдів у спорті каже:

«Вони бояться, що коли не вживатимуть стероїди, а інші це робитимуть, то здобудуть над ними перевагу. Навіть якщо вони й талановитіші, їх турбує, що програють».

На думку Томаса Морі, конкуренція змушує спортсменів йти на крайні кроки. Він не виключає, що проблема пошириться на шкільні команди:

«Ми повинні виступати проти ранньої спеціалізації молодих атлетів і протистояти тиску, якому піддаються ці молоді люди».

Саме це і робить тренер Стадник – день за днем, тренування за тренуванням – навчає дітей правилам етики у баскетболі та житті.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Як пройшов візит Ентоні Блінкена до Києва? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00
XS
SM
MD
LG