Спеціальні потреби

Конгресмен США наголосила на справі Сущенка і переслідуваннях журналістів в Росії


Марсі Каптур

"Мої колеги та я залишаємось стурбованими нападами і затриманнями журналістів владою в Росії, хоча вони не скоювали жодних злочинів, крім пошуків правди. Свобода преси є основоположним принципом демократії", - зазначила співголова групи на підтримку України в Палаті представників Конгресу конгресмен Марсі Каптур.

27 листопада московський суд продовжив арешт українському журналісту роману Сущенку, повідомили ЗМІ.

Каптур наголосила на спільній заяві співголів групи на підтримку України в Палаті представників Конгресу США від 21 листопада, в якій конгресмени вимагають звільнення українця Романа Сущенка та припинення переслідування інших його колег російською владою.

Заяву оприлюднено на офіційній веб-сторінці законодавця від штату Огайо Марсі Каптур.

"Неправомірне поводження з журналістами, такими, як Роман Сущенко, є частиною більшої тенденції політично мотивованих переслідувань та порушення основних прав людини з боку російської влади. Ми приєднуємося до міжнародного співтовариства, закликаючи до їхнього швидкого звільнення", – йдеться в заяві, яку підписали конгресмени: демократи Марсі Каптур і Сандер Левін та республіканці Енді Гарріс та Браян Фіцпатрік.

Вони нагадують, що, за даними Комітету захисту журналістів (Сommittee to Protect Journalists), за останні 10 років у Росії були вбиті дев’ять журналістів.

30 вересня, 2016 року власний кореспондент інформаційної агенції «Укрінформ» у Франції Роман Сущенко був заарештований оперативниками ФСБ під час приватної поїздки до Москви. Його звинуватили в шпигунстві. Сущенко утримується в московській в’язниці «Лефортово». В «Укрінформ» працював 15 років, - зазначають співголови «Українського кокусу» в Палаті представників Конгресу США.

Дивіться також: Речниця Держдепу прокоментувала події в Києві: "Ми закликаємо Україну поважати верховенство права"

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG