Спеціальні потреби

Сусіди розповідають про одного з арештованих росіян, запідозрених у шпигунстві


Міністерство закордонних справ Росії сподівається, що арешт десяти осіб на території США, звинувачених у шпигунстві на користь Москви, не вплине на процес нормалізації стосунків між двома країнами.

Федеральне бюро розслідувань США звинувачує арештованих у намаганні глибоко зануритися в американське суспільство, налагодити зв’язки у впливових колах, аби опісля надавати російській владі розвідувальну інформацію. Один з арештованих – Михайло Семенко – живе на околицях Вашингтона.

«Я не міг повірити. Це був шок», – сказав Дієґо Васкес.

Дієґо Васкес живе поверхом нижче від Михайла Семенка, звинуваченого у змові та відмиванні грошей. Дієґо каже, що запідозрений у шпигунстві росіянин тримався осторонь від інших.

Сусіди майже не бачили Семенка в будинку. Фернандо Кастро побачив його вперше лише у день арешту.

Брат Васкеса Уґо йшов на роботу, коли за росіянином прийшли. Він сказав:

«Я побачив правоохоронців, але не знав що відбувається».

Американські прокурори стверджують, що разом з іншими він був засланий російською розвідкою до Америки з метою вкоренитися в американське суспільство. Васкес розповідає, що побачив підозрілу активність навколо будинку ще за кілька днів до арешту Семенка минулої неділі:

«Я помітив дві великі чорні машини запарковані поряд з будинком. Це виглядало дивно».

У документах звинувачення говориться, що Семенко зустрівся з агентом ФБР, який видавав себе за російського посадовця. Агент передав Михайлу п’ять тисяч доларів, загорнутих у газету із завданням залишити їх у таємному місці обміну. Семенко виконав це підставне завдання, після чого був арештований.

Усім звинуваченим загрожує до п’яти років ув’язнення.

Інше за темою

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG